Kursantka popełniła błąd, instruktorka bez prawa jazdy

rozbita szyba w samochodzie

W wyniku wypadku, do którego doszło w weekend w Jastrzębiu Zdroju do szpitala trafiły trzy osoby. Najprawdopodobniej spowodowała go kursantka. Ze względu na „rażące naruszenie przepisów” policjanci zatrzymali prawo jazdy 45-letniej instruktorce.

Do zdarzenia doszło w sobotę, kilka minut po 9 na osiedlu Zdrój. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 18-letnia kursantka, wyjeżdżając z ul. Karola Miarki w stronę ul. Energetyków, nie ustąpiła pierwszeństwa 30-letniej kierującej audi. Ta jechała ul. Armii Krajowej w kierunku centrum miasta.

„W wyniku stłuczki, drugi z samochodów siłą bezwładności uderzył w stojącą na skrzyżowaniu skodę, którą kierował 58-latek. Na skutek wypadku do szpitala trafiła instruktorka oraz kursantka na prawo jazdy, a także 30-latka. Ta ostatnia podróżowała audi” – czytamy w komunikacie jastrzębskiej policji.

W związku z rażącym, jak oceniają policjanci, naruszeniem przepisów, mundurowi zatrzymali prawo jazdy 45-letniej instruktorce. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

jaz

7 komentarzy do “Kursantka popełniła błąd, instruktorka bez prawa jazdy”

1. Z treści przeczytanego artykułu wynika brak profesjonalizmu pracy policjantów. W ustawie zostało wyraźnie napisane kto może być kierującym pojazdem. …………”odbywa w ramach szkolenia naukę jazdy odpowiednio przystosowanym pojazdem pod nadzorem instruktora”……………. Kto kierując pojazdem spowodował zagrożenie, wypadek. I teraz trzeba byłoby ustalić co robił instruktor przed i w trakcie wypadku. Bo jest orzeczenie Sądu Najwyższego w tej sprawie kiedy można uznać instruktora za kierującego. Dopiero po analizie wszystkich argumentów za i przeciw oraz analizując przebieg samego wypadku można podjąć decyzje o ewentualnych karach. Ja zadałbym sobie pytanie czy policjant jest ekspertem w dziedzinie nauki jazdy? Bo w odniesieniu do nauki jazdy potrzebna jest ekspertyza eksperta w dziedzinie wypadków drogowych i nauki jazdy. Prawo jazdy zawsze można zatrzymać po wyroku sądu.

1. W Warszawie mieliśmy tragiczny w skutkach wypadek spowodowany przez Elkę. Zastanawiam się jak to się dzieję ,że co raz częściej słyszymy o wypadkach spowodowanych w trakcie szkolenia przez samochody szkoleniowe. Warto chyba na te statystyczne dane zwrócić uwagę aby wyciągnąć wnioski.

2. Pingback: bio ethanol burner

3. Pingback: หน่วยงานที่รองรับการให้บริการของ flixth slot