Chamstwo za wszelką cenę

Babcia z wnukiem została potrącona na przejściu dla pieszych w okolicy szkoły w Łośniu. fot. Policja

• Do zdarzenia doszło dzisiaj tj. 27.11.2019 chwilę przed godziną 8:00 rano na oznakowanym przejściu dla pieszych w okolicy Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Gołonoskiej w Dąbrowie Górniczej – Łośniu
  • Kierujący Fordem Focusem 39-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego wjechał na przejście dla pieszych powodując potrącenie 64-letniej kobiety oraz jej 3-letniego wnuka.
  • Kobiecie nic się nie stało natomiast chłopczyk z obrażeniami głowy trafił do szpitala w Sosnowcu – Klimontowie

Kierowca został zatrzymany z uwagi na podejrzenie kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających. Warto wspomnieć o tym, że babcia z wnukiem przechodziły przez pasy razem z pracownikiem, którego zadaniem jest przeprowadzanie dzieci przez pasy w okolicach szkoły – osoba taka ma kamizelkę odblaskową oraz znak STOP.

Najprawdopodobniej kierowca był na tyle niekulturalny, że w momencie kiedy piesi byli już na przejściu ten jechał dalej, chciał ich ominąć, ale niestety zawadził lusterkiem dziecko.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny