Ruszyły egzaminy na kat. AM poza WORD-ami. Na razie w Kostrzynie i Gubinie

W maju radni sejmiku województwa lubuskiego przyjęli uchwałę, zgodnie z którą praktyczne egzaminy na kategorię AM mogą się odbywać w każdym mieście. Z takiej opcji zaczęły już korzystać dwa WORD-y. W zeszłym tygodniu gorzowski ośrodek egzaminował w Kostrzynie, dzisiaj – zielonogórski w Gubinie.

Taka możliwość powstała dzięki nowemu rozporządzeniu w sprawie egzaminowania kandydatów na kierowców. W akcie prawnym wskazano także, że zadania egzaminacyjne oraz trasa egzaminacyjna będą dobierane na miejscu przez egzaminatora w zależności od infrastruktury dostępnej w miejscu egzaminowania.

– W zeszłym tygodniu przeegzaminowaliśmy osiem osób, z czego siedem zakończyło egzamin praktyczny wynikiem pozytywnym – mówi Stanisław Gortat, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie.

Egzaminy odbyły się w Kostrzynie, wykorzystano podczas nich plac manewrowy należący do jednego z tamtejszych ośrodków szkolenia kierowców.

Kolejną grupę, także ośmiu osób, przeegzaminował dzisiaj WORD w Zielonej Górze.

– Wykorzystaliśmy oczywiście infrastrukturę należącą do OSK – mówi Rafał Gajewski, dyrektor zielonogórskiego ośrodka. – Wszyscy egzaminowani byli bardzo dobrze przygotowani i w konsekwencji zdali egzamin.

jaz

zdjęcie: od lewej: Roman Uździcki – egzaminator nadzorujący WORD Zielona Góra, pierwszy zdający, Rafał Gajewski – dyrektor WORD Zielona Góra i Dariusz Waszkowiak – współwłaściciel OSK Moto-Wiwa w Gubinie, instruktor nauki jazdy.

10 komentarzy do “Ruszyły egzaminy na kat. AM poza WORD-ami. Na razie w Kostrzynie i Gubinie”

1. Po co WORD-y i szkoły jazdy. Po co tyle godzin kursu i trzepania kasy przez szkoły i WORD-y. Wystarczy chęć posiadania „prawa jazdy” i Starosta zwraca się do PWPW o druk dokumentu. Po odbiorze jaaaazzzzdaaaa!!!!Frontem do Obywatela!!!!!I będzie super! Może dobra zmiana wreszcie zlikwiduje kosztowne kursy i egzaminy na prawo jazdy!

1. Oby wszystko szło tak jw. Jeden z portali podał że jest pomysł przeniesienia teorii do starostw…. Fajna inicjatywa, ale obawiam się,że podobnie jak z likwidacją placu na kat.”B”nic z tego nie wyjdzie. A wszystko rozbije się o kasę…bo panstwo tak łatwo nie zrezygnuje z łupienia biednego obywatela 🙂 Poza tym lobby środowiska dyr.egzaminatorów też jest b.silne w MI…

2. Cieszę się że ktoś myśli o ludziach i stara się aby urząd był bliżej obywatela ale i tak w WORD Zielona Góra czeka się na egz. na kat B 3 tygodnie , proszę mi naiwniakowi wytłumaczyć co jest tego powodem, w głowie to się nie mieści ,nożna zorganizować egzamin dla dyslektyków który był prawie niemożliwy a nie można ustawić kolejki w rozsądnych terminach czy to jest prawo i obowiązek monopolisty by lud skruszał a przy okazji wpadała kasa bo kursant zapomniał czego się nauczył to jest napewno powód dużej niezdawalności na tzw. łuku

3. Pingback: วิเคราะห์บอลวันนี้

4. Pingback: http://www.lagrandemurailledechine.be/wp-content/themes/eatery/nav.php?-Menu-=https://phforums.co.za/