WORD Łódź: egzaminy już tylko w hyundai’ach

Hyundai

Od 6. lipca kandydaci na kierowców z Łodzi i okolic nie mogą już wybrać „starego” lub „nowego” auta na jazdę egzaminacyjną. Suzuki swift zniknęło z placu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Jest tylko hyundai i20.

Łódzki WORD jest kolejnym ośrodkiem w Polsce, który zdecydował się na „koreańczyki”. Umowę najmu 20 samochodów huyndai i20 zawarto na cztery lata. Koszty? Ponad 420 tys. zł. Auta dostarczył lokalny diler. O kontrakt ubiegały się również toyota (yaris) i suzuki, oferując model baleno.

Przez cztery lata w Łódzi egzaminowano na swiftach. Od 20 czerwca można było już zdawać „prawko” w hyundai’ach. Dwa modele samochodów przez kilkanaście dni mijały się na placu przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

– Od 6 lipca do procesu egzaminowania są wykorzystywane tylko pojazdy marki hyundai i20 – czytamy na stronie WORD Łódź

Koreańskie auta (produkowane w Turcji) pracują już w kilku WORD-ach, m.in. w Rzeszowie, Przemyślu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Tarnobrzegu (od 2012 r.), Skierniewicach, Szczecinie (2013 r.). Dilerzy hyundai’a podbili rynek pojazdów szkoleniowych i egzaminacyjnych, oferując ośrodkom ruchu drogowego wynajem pojazdów nawet za 1 grosz miesięcznie!

Wiosną ubiegłego roku model i20 pojawił się w warszawskim WORD (zastąpił skodę fabia). W kwietniu br. osiem hyundai’ów (za 157 tys. zł) kupił WORD Słupsk. Wcześniej korzystał z fiatów punto. Do przetargu zgłosili się dilerzy skody, toyoty i hyundai’a. Dyrektor ośrodka Zbigniew Wiczkowski tłumaczył w lokalnych mediach, że oferta koreańskiej marki była nie tylko najtańsza, ale zawierała też korzystne warunki zakupu części zamiennych, serwisowania. Co więcej – dostawca pojazdów odkupił auta dotychczas użytkowane przez WORD. Egzaminowanie w i20 zaczęło się 15 czerwca.

Wymiana aut przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego oznacza wydatki lokalnych OSK, które muszą uzupełnić swoją flotę. Ile kosztuje hyundai i20 w salonie? W podstawowej wersji ok. 44 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć wydatki na przystosowanie pojazdu do szkolenia.

red

1 komentarz do “WORD Łódź: egzaminy już tylko w hyundai’ach”

1. Pingback: ksg 410