Trzy rozporządzenia już po konsultacjach

dziennik ustaw rzeczypospolitej polskiej

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji ukazały się podsumowania konsultacji społecznych nowelizacji trzech kluczowych rozporządzeń do ustawy o kierujących pojazdami: w sprawie sprawie szkolenia, egzaminowania i wydawania dokumentów.

Jeżeli chodzi o rozporządzenie w sprawie wydawania dokumentów,  konsultacje społeczne nie przyniosły istotnych nowości, a większość zgłoszonych poprawek została odrzucona. Jednak uwagi do pozostałych dwóch projektów zostały w znacznej części uwzględnione.

W rozporządzeniu dotyczącym szkolenia uwzględniono m.in. poprawki dotyczące:

– karty przeprowadzonych zajęć (więcej rubryk na numery rejestracyjne pojazdów);

– oznakowania pojazdu, którym porusza się instruktor podczas szkolenia na kategorie AM, A1, A2 i A;

– obecności dwóch dodatkowych uczestników kursu w przypadku szkolenia w zakresie prawa jazdy kategorii B1, B, (obecnie może być tylko jeden);

Aprobaty ministerstwa nie uzyskały natomiast postulaty określenia wzoru papierowego zaświadczenia o ukończeniu kursu, wprowadzenia karty przeprowadzonych zajęć zawierającej tematy zajęć czy też wprowadzania wymogu składania przez ośrodek pisemnego oświadczenia o stanie wiedzy i umiejętności kursanta po zakończeniu kursu.

W zakresie rozporządzenia w sprawie egzaminowania, uwzględniono m.in. poprawkę, która pozwoli na oznakowanie wykorzystywanego na egzaminie państwowym pojazdu ośrodka szkolenia (tylko na czas egzaminu) oznaczeniami wskazującymi na trwający egzamin a także poprawkę określającą wprost, że praktyczny egzamin rozszerzający uprawnienia kat. B w zakresie przyczep, ma być prowadzony na takich zasadach jak egzamin na kategorię B+E.

rb

Do tekstu dołączyliśmy raporty, w ktorych wyszczególnione zostały zgłoszone poprawki oraz decyzje co do ich dalszego losu.

4 komentarze do “Trzy rozporządzenia już po konsultacjach”

1. Pingback: กล้องวงจรปิดเชียงใหม่

2. Pingback: site web