Dwa projekty rozporządzeń do konsultacji [AKTUALIZACJA]

dziennik ustaw rzeczypospolitej polskiej

Do konsultacji społecznych trafiły właśnie dwa nowe projekty rozporządzeń ministra infrastruktury i budownictwa.

Chodzi o:

projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy

Projekt przewiduje m.in.:

– zaktualizowanie odesłań do nowych rozporządzeń do ustawy o kierujących pojazdami (np. w zakresie w jakim OS ma spełniać wymagania stawiane OSK);

– wprowadzenie, podobnie jak to uczyniono w zakresie szkolenia kandydatów na kierowców, obowiązku wpisywania do karty zajęć praktycznych numeru rejestracyjnego pojazdu szkoleniowego (kursy rozpoczęte przed wejściem w życie zmian będzie można dokończyć na obecnych zasadach);

– zmiany zasad prowadzenia cyklu szkoleń – dopuszcza się możliwość powtarzania tematów w ramach cyklu szkoleń dla bloku kategorii D;

– nowy wzór świadectwa kwalifikacji zawodowej (dotychczasowe wzory można stosować do końca 2016 r.).

projekt nowego rozporządzenia w sprawie uzyskiwania uprawnień przez instruktorów i wykładowców, opłat oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach, a także stawek wynagrodzenia członków komisji.

Projektowane rozporządzenie ma zastąpić dotychczasowe w całości, nie wnosząc jednak istotnych nowości do regulowanej materii – stanowi jedynie aktualizację. Zmiany w stosunku do obowiązującego aktu obejmują przede wszystkim dostosowanie do pozostałych nowych rozporządzeń do ustawy o kierujących pojazdami wydanych w tym roku.

Zmodyfikowano też przepis dotyczący ustalania wyniku trzeciej części egzaminu instruktorskiego – dotychczasowy wymóg poprawnego zaprezentowania „obydwu” zadań w ramach tej części zmieniono na obowiązek poprawnego zaprezentowania „wszystkich” zadań.

rb

2 komentarze do “Dwa projekty rozporządzeń do konsultacji [AKTUALIZACJA]”