Resort szykuje kolejną rewolucję!

WORD

Podczas spotkania z przedstawicielami organizacji związanych ze szkoleniem kierowców, szef departamentu transportu drogowego w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Bogdan Oleksiak powiedział, że resort chce prowadzić prace zmierzające do dużych zmian w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego.

O co konkretnie chodzi? Ministerstwo chciałoby, żeby wszyscy egzaminatorzy byli zatrudniani przez wojewodę.

Teraz są oni związani umowami bezpośrednio z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego, które podlegają z kolei urzędom marszałkowskim.

Anonsowane zmiany doprowadziłyby do sytuacji, w której najważniejsi pracownicy WORD-ów byliby zatrudniani przez inny podmiot, w tym przypadku reprezentujący administrację rządową.

– Deklaracja dyrektora w omawianym zakresie jest przełomową, wpisującą się w katalog postulowanych koniecznych zmian systemowych, na którą środowisko oczekuje od 18 lat – powiedział podczas spotkania Krzysztof Bandos, prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców.

jaz

15 komentarzy do “Resort szykuje kolejną rewolucję!”

1. I zlikwidować Mordy, Wordy i inne takie a egzaminy można na placach ośrodków zdawać. po co utrzymywać takie molochy. Myślę,że i zdawalność by się poprawiłai stres mniejszy dla egzaminowanego.

2. …i chwilę później rozpocznie się kolejny etap „dobrej zmiany”!

A swoją drogą to Bandosowi dziwię się najbardziej – głośno krzyczy ale celu określonego nie ma!

Jak ten dzwon co to taki głośny.

3. A w Z. Górze w dalszym ciągu na egzamin czeka się 3-4 tygodnie – jak oni to robią i co zamierzają zrobić aby egz. był dostępny od zaraz albo 3-4 dni pozdrowienia dla Panów z Z.Góry nożna to sprawdzić wpisując w inter.info car, poprawi to zdawalność, ale chyba nie oto wam chodzi

1. Przede wszystkim da to kontrole nad wordami PiSowi bo teraz w wiekszosci UM wladze ma stara koalicja 😉 a tak naprawde to mysle ze ustabilizuje to sytuacje w WORDach pod wzgledem zatrudnien oraz porozumien. Troche zly jest system rozliczania WORDow z zyskow. To powinny byc instytucje majace na celu przeprowadzanie jak najlepiej egzaminow i nie miec z tylu glowy potrzeby wypracowywania zyskow bo to czasem moze wplywac na ocene. Oderwanie egzaminatorow od tego to wlasnie pierwszy krok w strone normalnosci

1. Trzeba zacząć od spójnej i całościowej koncepcji szkolenia ,egzaminowania ,wydawania praw jazdy oraz nadzoru nad ruchem drogowym , ze szczególnym uwzględnieniem kierowców.Podstawowe założenia – żeby od początku było wiadomo co i jak chcemy osiągnąć.To co mamy teraz jest uciążliwe dla obywateli i słabo realizuje cele państwa , t.j zapewnienie bezpieczeństwa.Uwaga na złotoustych lobbystów wszelkiej maści ! Robota jest nie do przerobienia ,ale celem nie jest nabijanie komukolwiek kabzy za niecelowy ,szkodliwy przerób pod hasłem brd.

2. Dla większości zdających jest naprawdę mało istotne z jakiej kasy jest opłacany egzaminator. Istotna jest transparentność całego systemu i oraz co bardzo ważne jego sprawność. Dzisiaj jak wynika z wielu wypowiedzi publicznych przedstawicieli środowiska egzaminatorów konieczna jest całkowita przebudowa podstaw prawnych systemu egzaminowania.

3. Dla większości zdających jest naprawdę mało istotne z jakiej kasy jest opłacany egzaminator. Istotna jest transparentność całego systemu i oraz co bardzo ważne jego sprawność. Dzisiaj jak wynika z wielu wypowiedzi publicznych przedstawicieli środowiska egzaminatorów konieczna jest całkowita przebudowa podstaw prawnych systemu egzaminowania.

4. Pingback: ป้ายโฆษณารถยนต์

5. Pingback: buy Packman Berry Payton online