Korupcyjne śledztwo się rozrasta. Zarzuty otrzymały już 23 osoby!

pieniądze

Kolejnych sześć osób podejrzanych o udział w procederze załatwiania egzaminów na prawa jazdy w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego usłyszało zarzuty. Nad sprawą od kilku miesięcy pracują funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Łącznie kilkaset zarzutów usłyszały już 23 osoby.

Śledztwo dotyczy płatnej protekcji przy załatwianiu egzaminów na prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego na Podlasiu i Mazowszu. Nadzoruje je Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

Śledczy zgromadzili niedawno materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić zarzuty kolejnym sześciu podejrzanym. Tym razem  usłyszało je pięciu mężczyzn (w wieku od 38 do 59 lat) oraz 29-letnia kobieta. Są to mieszkańcy powiatów białostockiego, łomżyńskiego, siemiatyckiego i zambrowskiego.

W pięciu przypadkach obejmowały one udzielanie korzyści majątkowej przy załatwianiu egzaminów na prawo jazdy, zaś w szóstym zarzut powoływania się na wpływy w instytucjach zajmujących się egzaminowaniem kandydatów na kierowców.

W tej, w dalszym ciągu rozwojowej sprawie, już wcześniej 15 osób usłyszało łącznie kilkaset zarzutów korupcyjnych. Szczegółowo badający sprawę pod nadzorem prokuratury funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zapowiadają kolejne zatrzymania i zarzuty w procederze załatwiania „bezstresowych” egzaminów na prawa jazdy.

Policjanci przypominają, że w myśl § 3 art. 230a KK, „osoba, która udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji /…/ nie podlega karze, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział”.

jaz

14 komentarzy do “Korupcyjne śledztwo się rozrasta. Zarzuty otrzymały już 23 osoby!”

1. Interes się kręci i jeszcze stwarza się pozory legalności, uczciwości i troski o bezpieczeństwo, a ciemny lud to kupi. Śmiech na sali, wszystkie WORD-y zlikwidować, a towarzystwo trzepiące w nich kasę rozgonić do uczciwej pracy lub na emeryturę.

1. Nie oszukujmy się -wszystkie kursy na prawo jazdy w Polsce są tanie. , a najdroższe są często te nominalnie najtańsze.Zróbmy sto godzin obowiązkowej jazdy ,to sztukmistrze od najtańszych kursów będą mieli się jeszcze lepiej.Jaś czy też Małgosia wyjeżdżą 15 godzin i idą na egzamin. Bardziej lękliwi robią egzamin wewnętrzny na 30. godzinie -100. klientów w roku i jaka okrąglutka oszczędność.Jedni organizują się by wydymać większość – patrz super osk ,inni działają cichaczem montując sobie prywatne układy.Zabawne jest jak taki jeden z drugim Rychu czy Zdzichu kooperują z panem Magistrem .Inżynierem czy innym Doktorem.Białe kołnierzyki oszukują się ,że rządzą a tak naprawdę nadstawiają to co u pawianów najbardziej czerwone.

2. Niepotrzebne są WORD niepotrzebne są OSK to kandydat na kierowcę decyduje jakiego chce instruktora czy szkoleniowca sam decyduje na modelu przygotowania i szkolenia on też decyduje sam czy jest przygotowanym do egzaminu ,jeśli uzna że tak to zgłasza się np.do starostwa i uzyskuje prawo jazdy czy też nie ,patrzcie ile problemów zniknie dużo niepotrzebnych przepisów, rozporządzeń, ustaw tylko odwagi panowie odwagi tak się robią na świecie i nie jest to odkrycie Ameryki

3. Tylko w naszym kraju już od lat jest tak przyjęte, że państwo uwielbia wtrącać się w życie obywatela, wszystko reglamentować, licencjonować, ingerować w życie obywatela w maksymalnym stopniu. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo, wysoką jakość i „by żyło się lepiej”, oczywiście nie za darmo tylko zarabiając na tym. Taka komercja pod płaszczykiem „misji” i troski. Nie popieram rozwiązania zaproponowanego przez Jona, bo to przegięcie w drugą stronę, ale uważam że pewna liberalizacja, łatwość dostępu do prawa jazdy i przede wszystkim przejrzyste warunki szkolenia i egzaminowania na wzór innych krajów są potrzebne i to natychmiast. Wiążę pewne nadzieje z tym rządem i czekam na dobrą zmianę, ale póki co niestety efektów nie widać. Panowie z PiS, rozgonić to towarzystwo, nie dawać się im przegadać i dążyć do normalności.

4. Im bardziej surowy egzamin tym stawka jest większa ,jeżeli egz. nie będzie pazerny to go nie złapią. Surowy egzamin to wada na młyn dla osób związanych z tym procederem a metody stają się coraz to bardziej rafinowane.

5. Pingback: honda bikes

6. Pingback: ขายสายแลน