Chaos prawny. Część WORD-ów nie przeprowadza egzaminów

plac manewrowy

O północy ważność straciło rozporządzenie o egzaminowaniu kierowców. Nowe wciąż się nie ukazało. Część WORD-ów nie prowadzi egzaminów, inne robią to, tłumacząc się troską o dobro klientów.

Nie egzaminują swoich klientów m.in. WORD-y w Warszawie i Radomiu.

– Na dzisiaj zaplanowanych mieliśmy ok. 200 egzaminów w trzech miejscach: Radomiu, Zwoleniu i Kozienicach – mówi „Szkole Jazdy” Zbigniew Mazurkiewicz, zastępca dyrektora WORD-u w Radomiu. – Do końca czekaliśmy na publikację rozporządzenia, ale się nie doczekaliśmy. Ludziom, którzy byli dzisiaj umówieni na egzamin będziemy musieli najprawdopodobniej zaproponować inny termin.

Inaczej do sprawy podchodzą WORD-y w Zielonej Górze i Opolu.

– Rzeczywiście, rozporządzenie nie doczekało się jeszcze publikacji, ale mamy zapewnienie, że lada chwila się ukaże. W trosce o dobro klientów zdecydowaliśmy się naszych klientów egzaminować.

– Jesteśmy instytucją, która służy ludziom, dlatego o przestoju nie może być mowy – dodaje Rafał Gajewski, dyrektor zielonogórskiego WORD-u.

Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, które zdecydowały się dzisiaj normalnie egzaminować podkreślają, że nowe rozporządzenie ma zawierać jedynie kosmetyczne zmiany.

Co ciekawe, rozporządzenie o egzaminowaniu nie jest jedynym, które powinno ukazać się w Dzienniku Ustaw, a cały czas go brak. Innym niezwykle ważnym brakującym aktem prawnym jest rozporządzenie o szkoleniu. Wynika z tego, że również szkoły nauki jazdy nie mają podstaw do tego, żeby normalnie wykonywac swoje obowiązki.

Resort infrastruktury i budownictwa zapewnił, że już niebawem wyda w całej sprawie oświadczenie. Jak tylko je otrzymamy, natychmiast Państwa poinformujemy.

jaz

10 komentarzy do “Chaos prawny. Część WORD-ów nie przeprowadza egzaminów”

1. Panie ministrze Szmit siedzi pan w branży od lat ,dlaczego trzyma pan u siebie jawnych dywersantów ?Pan rządzi czy pan Piętka ?Wy jesteście dla ludzi ? Prawo ,które tworzycie jest dla ludzi? A może my obywatele jesteśmy baranami do strzyżenia i osłami do ujeżdżania?Jak chce pan rządzić w tym resorcie ,skoro nie radzi sobie pan ze sprawami i ludżmi dawno znanymi i rozpracowanymi.Sprawy związane ze szkoleniem ,egzaminowaniem i wydawaniem uprawnień do kierowania pojazdami dotyczą milionów obywateli ,Polaków.Chce pan tym milionom udowodnić ,że nie ma w Polsce kilkunastu osób nadających się do pracy w tej dziedzinie?Dzisiaj powinien pan się zastanowić i podjąć decyzję -dam radę ,czy nie ,przeliczyłem się ,składam dymisję.Mówię to do pana jako zdeklarowany sympatyk Prawa i Sprawiedliwości od zawsze.

2. Podpisuję się pod wpisem Pana Eugeniusza i proszę o to samo. Panie Ministrze, jeśli Pan to czyta to proszę Was weźcie w końcu sprawy w swoje ręcę i zróbcie coś dla ludzi w tym temacie. Ułatwcie im życie, stańcie po stronie obywateli. Patologia w dziedzinie szkolenia i egzaminowania jest od dawna, poprzednie rządy robiły młodym ludziom pod górkę i pora to zmienić. Przytgotujcie w końcu solidną ustawę, wsłuchajcie się w głos obywateli, posłuchajcie uczciwych instruktorów i kierowców zawodowych którzy znają problem z życia z za kierownicy a nie z za biurek i zobaczcie jak to wygląda w innych krajach.

1. cd. Solidnie, przejżyście i przede wszystkim uczciwie i bez złodziejstwa i zawiłości. Choćby patrząc na inne kraje macie na dłoni konkretny wzór i dobre rozwiązania które warto przenieść do nas. Pokażcie że także w dziedzinie szkolenia i egzaminowania możliwa jest „dobra zmiana” która potrzebna jest nie zwłocznie. Podobnie jak przedmówca również głosowałem na PiS, jestem waszym zwolennikiem i popieram w wielu kwestiach. Ale nie zapominajcie też o tak ważnej dziedzinie jak ruch drogowy. Rozliczcie szkodników, wywalcie ich, oczyśćcie co trzeba i wprowadźcie nowe jasne uczciwe standardy na poziomie europejskim. Jako Wasz wyborca mam do Was zaufanie i jednak nadal mam nadzieję że w końcu czeka nas potężna zmiana na plus.

1. Ten pożałowania godny incydent z opóźnieniem i zamieszaniem w WORD w dniu 25.02 br spowodowany wstyd powiedzieć chyba też nadprodukcją aktów prawnych w ostatnich latach powinien być sygnałem dla Pana Ministra ,że w Departamencie trzeba wzmocnić lub jeszcze lepiej powołać zespół do koordynacji prac nad koniecznymi i ciągle jeszcze nie zbędnymi zmianami dotyczącymi egzaminowania i szkolenia kierowców. Ja też od dawna czekam na „dobrą zmianę”

2. Pingback: รับผลิตป๊อปคอร์น

3. Pingback: Best universities in Africa