Škoda buduje autodrom

plac budowy

W drugiej połowie tego roku ma zostać oddany do użytku kolejny ośrodek doskonalenia techniki jazdy, zlokalizowany w Wielkopolsce. Tym razem chodzi o autodrom, który buduje Škoda.

Nowy projekt, nazwany Škoda Autodrom Poznań, którego budowa rozpoczęła się w 2015 roku, ma służyć podnoszeniu kompetencji kierowców indywidualnych oraz flotowych w ramach doszkalających kursów prowadzonych przez Škoda Auto Szkoła. Niezależnie od tego na obiekcie prowadzone będą również obowiązkowe szkolenia kierowców, którzy uzyskali uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia dla służb mundurowych, instruktorów OSK oraz egzaminy dla instruktorów ODTJ.

Na czterech specjalnie zaprojektowanych modułach Škoda Autodrom Poznań, wyposażonych w szarpak, nawadniane maty poślizgowe oraz przeszkody wodne, uczestnicy szkoleń nauczą się, jak kontrolować samochód w awaryjnych sytuacjach na drodze.

Škoda Autodrom Poznań będzie kolejnym ośrodkiem doskonalenia techniki jazdy w Wielkopolsce. Podobne obiekty działają już w Bednarach (Sobiesław Zasada Centrum) oraz Międzychodzie (Akademia Kierowcy).

Jakub Ziębka

Więcej informacji o nowej inwestycji Škody znajdzie się w marcowym numerze „Szkoły Jazdy”.