USA. Autobus szkolny zatrzymuje ruch – to normalne zjawisko

Polscy kierowcy są źli, że aktywiści chcą ich zmusić tylko do wolniejszej jazdy (30km/h) w okolicach szkół. fot. Youtube

Film o tym co może autobus szkolny w USA dostępny jest tutaj.

Jak widać na przykładzie powyższego filmu, kierowcy w stanach widząc autobus szkolny, który włącza znak STOP zatrzymują się nawet jeżeli są kilka pasów od niego. Wszystko w trosce o najmłodszych.

Warto nadmienić iż rozwiązanie z filmu jest bardzo stare, przyjęło się w USA już dawno temu.

Według ostatnio przeprowadzonych badań w Polsce, 83% rodziców dzieci w wieku szkolnym chciałoby wprowadzenia ograniczenia prędkości na drogach w najbliższej okolicy szkół do 30km/h. Młodsze dzieciaki nierzadko same chodzą do szkoły, a o niebezpieczną sytuację wcale nie jest trudno. Najmłodsi nie rozumieją jeszcze praw fizyki, a życie to nie gra – nie włączymy jej od nowa.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny