Elki budzą coraz większą agresję

KK24.pl

Na lokalnym serwisie informacyjnym z Kędzierzyna-Koźla pojawił się filmik, na którym widać jak zdenerwowany kierowca nakrzyczał na kursanta, który nie potrafił ruszyć na skrzyżowaniu, następnie kilka razy uderzył rękami w samochód szkoleniowy.

Wszystko działo się pod koniec sierpnia na skrzyżowaniu ul. 1 Maja i Damrota. Samochód szkoleniowy zatrzymał się przed przed linią stopu. Wtedy zaczęły się kłopoty, bo kursant nie potrafił ruszyć.

Rozjuszyło to kierowcę, którego samochód znajdował się tuż za autem szkoleniowym. Wyszedł ze swojego pojazdu, nakrzyczał na kursanta, używał niecenzuralnych słów, następnie kilka razy uderzył rękami w elkę. Na szczęście instruktor w porę zamknął szyby w samochodzie.

W rozmowie z serwisem informacyjnym kk24.pl, właściciel szkoły jazdy, w której uczył się kursant przyznaje, że nie jest to pierwszy taki przypadek agresji ze strony kierowców wobec osób uczących się.

Film nagrany przez czytelnika portalu kk24.pl można obejrzeć tutaj:

jaz

7 komentarzy do “Elki budzą coraz większą agresję”

1. Aby nauka jazdy były eko należy zmienić oznakowanie samochodów szkoleniowych i zdjąć z dachów samochodów szkoleniowych te ogromne znaki drogowe to one mają ogromny wpływ na zużycie paliwa. a dopiero potem pogadajmy o technice jazdy.

2. Nie dziwcie się…. po pierwsze może to był środek miasta, godziny szczytu a Kursant po kilku godz na mieście wiadomo jaki jest, po drugie ten pan krzykacz miał zły dzień i tak to się kończy, każdy czasem ma zły dzień….

3. Postaw agreywnego kierowcy to odrębny temat i nie bronię jego zachowania. Jestem instruktorem i u moich kursantów tylko raz samochód zgaśnie na skrzyżowaniu. Przy drugiej probie ruszenia pomagam sprzęgłem i jest ok. Wiem, że część szkół jazdy nie montuje pedałów sprzęgła w swoich pojazdach i doprowadza to do pasji innych kierujących, także i mnie, gdy widzę „elkę” nie mogącą ruszyć na skrzyżowaniu, a wiem że w tym samochodzie nie ma pedału sprzęgła.

4. Pingback: ห้องพักชั่วคราว รามอินทรา