WORD-y egzaminują na zweryfikowanej bazie pytań

stanowiska egzaminacyjne

Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego od dzisiaj egzaminują już na zweryfikowanej przez ministerialną komisję bazie pytań egzaminacyjnych.

Przygotowania do wdrożenia nowej bazy do systemu informatycznego zaczęły się już w niedzielę, tak, żeby następnego dnia pierwsze grupy kandydatów na kierowców korzystały już ze zweryfikowanych pytań.

– Wszystko zakończyło się pomyślnie. O godz. 8.10 odbył się pierwszy egzamin teoretyczny. Przebiegał bez zakłóceń – mówi Edward Kinder, dyrektor WORD-u w Opolu.

Podobnie było w Zielonej Górze. Tutaj też egzaminy odbywają się bez żadnego problemu.

– Żaluję tylko, że w egzaminie teoretycznym na kategorię C cały czas pojawiają się pytania dotyczące kwalifikacji wstępnej i ADR-ów. Zgłaszałem swoje wątpliwości w tej sprawie, ale jak widać nic to nie dało – mówi Rafał Gajewski, szef zielonogórskiego WORD-u.

Zweryfikowana przez ministerialną komisję baza składa się z na razie z 2663 pytań. Ich liczba w późniejszym czasie może ulec zmianie.

Mimo zapowiedzi, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nie upubliczniło jeszcze pytań egzaminacyjnych na swojej stronie internetowej. Kiedy się to stanie? Na razie nie wiadomo. Czekamy na oficjalne stanowisko resortu.

Jakub Ziębka

4 komentarze do “WORD-y egzaminują na zweryfikowanej bazie pytań”

1. „Mimo zapowiedzi, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nie upubliczniło jeszcze pytań egzaminacyjnych na swojej stronie internetowej”. A dlaczego nie upubliczniło ? bo PO razem z PSL stworzyło nierealne do zrealizowania prawo. Fajnie się wszystko pisze na papierze ale aby to zrealizować to już będzie problem.

1. od 2003 roku słyszałem o wprowadzeniu obowiązkowych szkoleń na płytach poślizgowych. Znowu wszystko pięknie dla PO i PSL wygląda na papierze. A jak będzie w rzeczywistości od 2016 roku ? będzie jedna wielka masakra. Kursant będzie najpierw jechał na teorię do WORdu 100 km a później na praktykę do ODTJ nawet i 500 km. Oczywiście koniecznie pomiędzy 6-8 miesiącem od uzyskania prawa jazdy pomimo, że mógł w tym czasie nawet do samochodu nie wsiąść bo jego rodzice na chleb nie mają. Idea może i słuszna – ale sposób realizacji po 13 latach od początku dyskusji – ŻAŁOSNY. a kto za to odpowiada ? głównie posłanka Bublewicz z PO

2. Pingback: wedding planner thailand