KIEROWCA.PL – Debata o nowelizacji

Jedenasta konferencja Stowarzyszenia KIEROWCA.PL odbyła się 18 września w warszawskim hotelu Puławska Residence. Spotkanie poświęcone było nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami.

? Uczestniczyło w nim ponad 150 przedstawicieli środowisk związanych ze szkoleniem kierowców – mówi Marcin Płassowski ze stowarzyszenia KIEROWCA.PL. – Wiele osób uczestniczących w konferencji było z nami już jedenasty raz, co świadczy o wysokim zainteresowaniu środowiska. To niezwykle ważny dla Stowarzyszenia KIEROWCA.PL sygnał, potwierdzający rangę spotkania oraz jednocześnie motywacja do przygotowania kolejnych, gdyż tematów do podnoszenia na forum jest bardzo dużo.

Konferencja została otwarta wspólnie przez prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL Włodzimierza Zientarskiego oraz Łukasza Twardowskiego – p.o. dyrektora departamentu transportu drogowego w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. W jej trakcie poruszono szereg żywotnych i istotnych dla użytkowników polskich dróg tematów, będących kanwą wystąpień i prezentacji prelegentów konferencji.

Problemy związane z wykorzystaniem pojazdów OSK podczas egzaminu oraz ich przystosowaniem do wymogów egzaminacyjnych wzbudziły gorącą dyskusję, prowadzoną przez Łukasza Kucharskiego, prezesa Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD. To niejedyny wątek związany z zapisami ustawy, który został podjęty podczas konferencji. Już teraz kierowcy posiadający prawo jazdy kat. B mogą jeździć jednośladami o pojemności do 125 ccm bez zdawania dodatkowego egzaminu. Czy powinni przechodzić obowiązkowe szkolenia praktyczne? Temat ten został poruszony przez Macieja Banaszaka, posła SLD. Z kolei Tomasz Piętka, specjalista z departamentu transportu drogowego, odpowiadał na pytania uczestników konferencji, dotyczące zmian w UOKP, Dariusz Piorunkiewicz z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL poruszał zagadnienia związane z modelem biznesowym OSK w świetle oczekiwań kursantów oraz zmian, jakie następują w systemie egzaminowania kierowców. Takich tematów, które były omawiane oraz gorąco dyskutowane zarówno podczas prelekcji, jak i w rozmowach kuluarowych, było znacznie więcej.

Szalenie ważnym momentem konferencji było zaprezentowanie nowej strategii Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL, które staje się rzecznikiem wszystkich użytkowników dróg w Polsce. Krótkie wystąpienie Marcina Płassowskiego, dyrektora ds. komunikacji marketingowej stowarzyszenia, przybliżyło zmiany, jakie następują w charakterze funkcjonowania stowarzyszenia, oraz naświetliło cele Stowarzyszenia KIEROWCA.PL na najbliższe lata.

red.

5 komentarzy do “KIEROWCA.PL – Debata o nowelizacji”

1. Głównym celem biesiady była sprzedaż książek i pakietów dla kursantów. Ja moim kursantom już nic nie bede rozdawa. Daje im mozliwosc zakupu jak ktos chce nich placi 30 jak nie to niech idzie do ksiegarni.

2. Pingback: car accident lawyer tarzana

3. Pingback: วิเคราะห์บอลวันนี้