American Cars Mania

samochód w stylu retro

W dniach 27-28-29 czerwca w Miliczu odbędzie się druga edycja zlotu American Cars Mania. W tym roku jednym z patronów wydarzenia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kierowca.PL.

American Cars Mania to jeden z największych w Polsce zlotów samochodów amerykańskich. Impreza, która w swojej pierwszej edycji zgromadziła ponad 200 właścicieli aut i innych pojazdów amerykańskich, wielu wystawców oraz tysiące widzów.Punktem centralnym zlotu jest wystawa pojazdów zza oceanu. Towarzyszy jej także wiele atrakcji zarówno w dzień jak i wieczorem. Impreza ma cykliczny i międzynarodowy charakter. Wydarzenie jest profesjonalnie zorganizowane według najwyższych standardów bezpieczeństwa.Przygotowany program zawiera atrakcje zarówno dla młodszych, jak i starszych fanów motoryzacji, a ich różnorodność i uniwersalny charakter sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie:
Część motoryzacyjna
Edukacja i bezpieczeństwo
Ćwiczenia służb ratowniczych
Poprzez profesjonalny komentarz widzowie uzyskają rzetelna wiedzą jak prawidłowo zachować się w obliczu zdarzenia na drodze. Ćwiczenia będą tez podstawą do powstania video poradnika dla kierowców.
I Konkurs – nagroda publiczności
Głosujący otrzymają nagrody ufundowane przez organizatora.
II Konkurs – nagroda organizatora
Organizatorzy przyznają puchary oraz nagrody rzeczowe w następujących kategoriach:
• auto osobowe,
• auto ciężarowe,
• motocykl – właściciel otrzymuje tytuł Wagabunda Roku,
• pojazd militarny.

Giełda pojazdów z USA
W niedzielę, 29 czerwca odbędzie się pierwsza w Polsce giełda pojazdów amerykańskich.

Część motoryzacyjna:

Zjazd wszelkiego rodzaju pojazdów związanych z kulturą amerykańską, z dominującym udziałem współczesnych oraz pięknie odrestaurowanych samochodów. Ponadto na zlocie zobaczyć będzie można motocykle oraz pojazdy militarne. W trakcie imprezy odbędą się liczne konkursy, zawody arm wrestling, wybory miss zlotu, Wschodnioeuropejski Kongres Elvisów, zjazd fanów Star Wars w profesjonalnych kostiumach Gwiezdnej Sagi, widowiskowy pokaz akrobacji low riderów, zmierzona zostanie moc każdego auta przenośną hamownią drogową. Ponadto publiczność bawić się będzie korzystając z ADVENTURE PARK i wielu innych rozrywek takich jak ścianka wspinaczkowa czy byk rodeo. Przez dwa wieczory bawić będziemy się przy znakomitych zespołach muzycznych na imponująco iluminowanej scenie głównej z systemem nagłośnieniowym wykorzystywanym przez największych światowych wykonawców. W plenerowym kinie imprezowym zostanie pokazany film z przejażdżki drogą Route 66.  W części wieczornej nastąpi również rozwiązanie konkursów i wręczenie nagród.

Edukacja i bezpieczeństwo:

Dbając o naszych uczestników i szeroką publiczność organizatorzy zaplanowali część edukacyjną imprezy, która w sposób atrakcyjny i ciekawy przypomni zasady bezpiecznego poruszania się na drogach. W programie: Miasteczko Ruchu Drogowego dla najmłodszych, szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa drogowego, zasady współużytkowania drogi przez kierowców samochodów oraz motocyklistów.

Ćwiczenia służb ratowniczych:

Przy współpracy ze stowarzyszeniem kierowca.pl oraz pod honorowym patronatem Marszałka województwa dolnośląskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz komendanta straży pożarnej zorganizowane zostaną ćwiczenia służb ratowniczych. W czasie symulacji wypadku drogowego wykorzystane zostaną prawdziwe samochody. Jako element szkolenia scenariusz zakłada współuczestnictwo publiczności w akcji ratunkowej. Poprzez profesjonalny komentarz widzowie uzyskają rzetelna wiedzą jak prawidłowo zachować się w obliczu zdarzenia na drodze.

Konkursy:

I Konkurs – nagroda publiczności

Publiczność za pomocą kuponów oddaje głosy na najpiękniejszy, najbardziej zbliżony do oryginału, najstarszy, najbarwniejszy… pojazd zlotu (samochód osobowy, samochód ciężarowy, motocykl, pojazd militarny). Właściciel zwycięskiego pojazdu otrzymuje tytuł: „NAJpojazd American Cars Mania 2014”, puchar oraz nagrody ufundowane przez organizatora. Głosujący otrzymają nagrody ufundowane przez organizatora.

II Konkurs – nagroda organizatora

• auto osobowe,
  • auto ciężarowe,
  • motocykl – właściciel otrzymuje tytuł Wagabunda Roku,