Korupcja w Tarnowie. Są pierwsze zatrzymania

pieniądze

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wykryli korupcję w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie, związaną z powoływaniem się na wpływy i przyjmowaniem korzyści majątkowych, w zamian za uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy.

W ścisłej współpracy z tarnowską Prokuraturą Okręgową, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie, zatrzymano 19 osób powiązanych z korupcyjnym układem. W grupie znajduje się jeden z pracowników tarnowskiego MORD-u, dwóch właścicieli szkół nauki jazdy z Brzeska i Tarnowa, pośrednik przekazujący korzyści majątkowe oraz wręczające je osoby.

W zamian za uzyskanie prawa jazdy, zainteresowani przekazywali kwoty od tysiąca do kilku tysięcy złotych. W trakcie przeprowadzonych przeszukań w starostwie powiatowym w Tarnowie, Brzesku, Dąbrowie Tarnowskiej, Bochni i tarnowskim magistracie, śledczy zabezpieczyli dokumentację osób, które w ten sposób uzyskały w tarnowskim MORD uprawnienia do kierowania pojazdami w okresie kilku ostatnich lat.

Zatrzymanym osobom prokuratura postawiła zarzuty dotyczące wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych oraz pośredniczenia w ich uzyskiwaniu, za które grozi kara pozbawiania wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane na 3 miesięcy, wobec części pozostałych prokuratura zastosowała poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

W ujawniony przez policjantów z Tarnowa proceder może być zamieszanych nawet 200 osób. Planowane są kolejne zatrzymania.

jaz

5 komentarzy do “Korupcja w Tarnowie. Są pierwsze zatrzymania”

1. A system taki miał być szczelny – Polak potrafi – poco te zmarnowane miliony ,ile dzieci głodnych w szkole otrzymało by za to posiłki i co jest lepsze ,ja wybieram pomoc biednym dzieciom

2. Pingback: fiwfans