Ofiary fałszywego instruktora tracą uprawnienia

Sąd Najwyższy

Kierowcom z okolic Złotoryi, których uczuł skazany za oszustwa instruktor Piotr O. starostwo powiatowe zabiera uprawnienia.

Już ok. 200 osób straciło swoje uprawnienia. Wszystkich uczył jazdy Piotr O., który jak się okazało, był oszustem.

O jednym z przypadków donosi TVP Info. – Uczniem Piotra O. był jeden z mieszkańców Radziechowa koło Złotoryi – czytamy w informacji. – Mężczyzna miał prawo jazdy, ale postanowił zdobyć uprawnienia do kierowania ciężarówką z naczepą. Kurs miał miejsce w 2007 roku, pan Krzysztof bez problemów zdał państwowy egzamin. Niedawno udał się do starostwa w Złotoryi, aby wymienić prawo jazdy. Urzędnicy zatrzymali mu wtedy dokument, bo okazało się, że był uczniem Piotra O. Gdy szef się o tym dowiedział, został on zwolniony z pracy.

Wszystko to jest następstwem prokuratorskiego śledztwa i niedawnego wyroku, jaki zapadł przed sądem w Legnicy przeciwko Piotrowi O. Instruktor okazał się przestępcą. Ma na koncie 915 sfałszowanych dokumentów i zaświadczeń. W sądzie usłyszał on wyrok 3 lat więzienia w zawieszeniu na sześć lat oraz kilkanaście tysięcy złotych grzywny.

red

10 komentarzy do “Ofiary fałszywego instruktora tracą uprawnienia”

1. jakiś nie zrozumiały ten artykuł. po sześciu latach dopiero urzędnicy dowiadują się kto był uczniem tego instruktora, to nie można tego wcześniej było sprawdzić. a tak w ogóle to dlaczego mu zabrali te uprawnienia?

2. CO jest winien kursant, gdzie był wydział komunikacji jak mógł przyjmować dokumenty po egzaminach wydawać prawa jazdy od ośrodka nie zarejestrowanego w tej branży gospodarczej. Jak WORD przyjmował dokumenty na egzaminy ?. Każdy może dostarczać ?

3. CO jest winien kursant, gdzie był wydział komunikacji jak mógł przyjmować dokumenty po egzaminach wydawać prawa jazdy od ośrodka nie zarejestrowanego w tej branży gospodarczej. Jak WORD przyjmował dokumenty na egzaminy ?. Każdy może dostarczać ?

1. Znowu ludzie oszukani.Nie przez tego lewego pana.A przez system biurokratyczny.Trzeba podpowiedzieć Tuskowi aby bardziej rozbudował system kontroli.Najlepiej żeby dwóch pilnowało jednego.Pytam a gdzie starostwa?Dlaczego ten pan był taki nieuchwytny,gdzie kontrole?Dlaczego ktoś ma oddawać prawko skoro zdał egzamin państwowy a ktoś z urzędasów nie wyszpiegowal tego pana,że jest lewy.

4. Pingback: נערות ליווי בהוד השרון

5. Pingback: สมัครเน็ต ais