Zmiany w warunkach technicznych dla „elek”

motocykl

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w serwisie Rządowego Centrum Legislacji, na etapie uzgodnień znajduje się projekt zmiany rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów i ich niezbędnego wyposażenia.

Projekt stanowi aktualizację wymogów stawianych pojazdom wykorzystywanym do szkolenia i egzaminowania kierowców. Zmiany są konsekwencją regulacji unijnych i dotyczą przede wszystkim jednośladów. Np. motocykl wykorzystywany do szkolenia i egzaminowania na kategorię A, zgodnie z projektem będzie musiał mieć masę wynoszącą przynajmniej 175kg (dotychczas nie było wymogu dotyczącego masy) i moc przynajmniej 50kW zamiast dotychczasowych 40kW. Z kolei w wymogach dotyczących pojemności wprowadzono tolerancję 5cm3 poniżej dotychczasowych wartości. Autorzy projektu zakładają, że większość zakupionych niedawno motocykli spełnia nowe wymagania. Planowany termin wejścia w życie rozporządzenia to koniec bieżącego roku.

Projekt rozporządzenia znajduje się w załączniku.

rb

13 komentarzy do “Zmiany w warunkach technicznych dla „elek””

1. To jest sukin-syństwo zmiana reguł w czasie gry bez liczenia się z konsekwencjami Co robią ci ludzie w tych ministerstwach ?Czekam czasów kiedy to minister odpowiadał będzie materialnie za decyzje tak jak OSK które odczuwa skutki tych głupich i nieodpowiedzialnych pomysłów Mój APEL przestańcie grzebać w tym głupim prawie bo co poprawka to gorzej i dodatkowe koszty

2. Dwie uwagi do komentarzy:
    1. Wszyscy krytykujecie PO – albo jesteście na tyle przepraszam za sformułowanie głupi (nie wiecie co to dyrektywa UE) ale chyba nie umiecie czytać. „Zmiany są konsekwencją regulacji unijnych” – gdyby rządziło PiS, SLD czy nawet Palikot, to zmiana byłaby wprowadzona. (na marginesie nie zagłosuję na PO, ale trzeba rozumieć pewne rzeczy)
    2. To nie jest „zmiana reguł w trakcie gry” – zmiany wchodzą od przyszłego roku. Za jakiś czas mogą nakazać że można szkolić na B samochodami które mają min. 80 kW i byłaby to zmiana zgodna z prawem (podałem teraz wymyślony przykład). Przykład zmiany reguł w trakcie gry – idę na studia, i ich trakcie okazuje się iż nie będą trwać 5 a np. 7 lat. Czegoś takiego nie można zrobić, i zmiany wchodzą dopiero dla nowych studentów.

3. Pingback: sound of water

4. Pingback: winter jazz relaxing music