Lewe zaświadczenia w Gliwicach. Instruktorzy zatrzymani

Sąd Najwyższy

Policjanci zwalczający korupcję zatrzymali czterech instruktorów nauki jazdy. Mężczyźni są podejrzani o wystawianie fałszywych zaświadczeń o ukończeniu dodatkowego szkolenia na prawo jazdy (po trzykrotnym oblaniu egzaminu praktycznego), w zamian za korzyść majątkową.

Zarzuty dotyczą lat 2006-2010, kiedy pracowali w jednym z gliwickich ośrodków szkolenia kierowców.

Mężczyźni (mają od 43 do 53 lat) wydawali zaświadczenia o ukończeniu kursów dodatkowych, choć te w rzeczywistości nie odbywały się. Za jeden „lewy” dokument kazali płacić 50 zł.

Zatrzymani usłyszeli łącznie 45 zarzutów poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Policjanci i prokurator zabezpieczyli postaci samochody osobowe zatrzymanych. Ich wartość to blisko 60 tys. zł. Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. Za zarzucane przestępstwa każdemu z nich grozi do ośmiu lat więzienia. Policja informuje, że sprawa ma charakter rozwojowy.

jaz

6 komentarzy do “Lewe zaświadczenia w Gliwicach. Instruktorzy zatrzymani”

1. Za 50 zł od zaświadczenia? No ręce mi opadły. To nikt im nie powiedział, że jak kraść i oszukiwać to na miliony, bo wtedy przynajmniej będą wiedzieli za co siedzą? Przecież to już dzieci w przedszkolach wiedzą…

1. Przecież tak robiło 99% ośrodków w całej Polsce, tylko akurat trafili na takich uczciwych którzy się do tego przyznali. Według mnie skończy się tylko na strachu i znikomej szkodliwości czynu. A cała sprawa to świadectwo o nieżyciowych przepisach wprowadzanych przez niekompetentnych urzędników, nie znających i nie rozumiejących realiów związanych ze szkoleniem kandydatów na kierowców.

2. Pingback: evakuators