Kolejne WORD-y odchodzą od ITS

egzamin teoretyczny na prawo jazdy

Tym razem na przejście na system informatyczny PWPW/HP zdecydowały się wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego w Nowym Sączu i Chełmie.

Wcześniej taką samą decyzję podjęły WORD-y w Koszalinie, Białej Podlaskiej,Kielcach i Tarnowie.

Na tę chwilę z systemu ITS/Sygnity korzysta 29 ośrodków, 19 współpracuje z PWPW/HP.

jaz

19 komentarzy do “Kolejne WORD-y odchodzą od ITS”

1. Jak widać działania w ministerstwie są zbieżne z interesem PWPW, jak widać lobby mają ogromnę i ktoś nieźle w naszym „wspaniałym” ministerstwie celowo namieszał, tak właśnie wygląda uczciwa konkurencja na rynku. To jak widać celowe działania w min., aby skutecznie wyeliminować inne podmioty typu ITS. To jest najgorszy rząd, niekompetencja w każdym ministerstwie. 2005 rok był przełomowy dla Polski, zaczęliśmy spadać na totalne psy brawa dla genialnej Prawicy, tego właśnie dokonali.

1. jak już kiedyś pisałem: dobrze napisana ustawa pozwala doić obywateli i zarabiać wybranej garstce – wszystko dzięki układom. To same układy były w przypadku super OSK i obowiązkowych szkoleń w ODTJotach – pan od mercedesów i jego koledzy ze stowarzyszenia mają niezłe chody

2. POLSKA WYTWÓRNIA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH S. A. (spółka akcyjna KRS: 0000062594), przeciez to jest prywatne panstwo moze ma jakiś % dlatego jest lobby, a ITS to instytucja badawcza chyba państwowa

1. ITS jest poszkodowane na własną prośbę. Tzn. ITS z chciwości chciał zagarnąć rynek szkoleniowy i być jedynie dostawcą pytań egzaminu teoretycznego. Obsługa WORD’ów była dla niego słabym interesem. ITS zwrócił się do PWPW by zostało jego partnerem i obsłużyło WORD’y licząc na to, że z dostępem do starostw nie będą mieli problemów. Złożoność przedsięwzięcia i konieczność poniesienia inwestycji wynikała stąd, że ITS chciał to wszystko zrealizować za pieniądze UE (musiał to być projekt innowacyjny o zasięgu całego kraju). Wszystko się popsuło, gdy się okazało, że w trybie awaryjnym całość przedsięwzięcia muszą sfinansować WORD’y.

1. Na Koniec PWPW dostrzegła, że do realizacji przedsięwzięcia wcale nie jest potrzebny ITS i najpierw próbowała odkupić od ITS stworzone już pytania egzaminacyjne. Okazało się że ITS nie jest zainteresowany zbyciem pytań egzaminacyjnych za cenę przy której opłacałoby się je kupić. PWPW postanowiło stworzyć własne pytania egzaminacyjne. W tej sytuacji ITS był zmuszony przeprosić dotychczasowego twórcę programu J.O. . tak oto na rynku niby znienacka pojawiły się dwie firmy oferujące obsługę WORD. Signity pojawiło się tylko by wzmocnić pozycję ITS.

2. Darku, przestań kłamać, bo jest wiele nieprawdy w tym piszesz i napisałeś. Nie manipuluj, bo gówno wiesz o genezie problemu. Z Twojego postu wynika, ze PWPW, tak naprawdę robi wielką przysługę OSK, WORD i Strarostowm powiatowym, żeby wywalić wyzyskiwaczy z ITS. Ciekawe czy inni misyjną rolę PWPW też dostrzegają. I na koniec – pełno Ciebie na forach, ale jest takie powiedzenie „Im dzwon głośniejszy, tym bardziej pusty”.

1. W którym miejscu kłamię ? Gdzie leży geneza problemu? Może napisz skoro wiesz jak to było ? PWPW nie robi nikomu przysługi, ale pojawiło się dzięki chciwości ITS (niejako na zaproszenie ITS ). PWPW nie jest misyjną firmą i za wszystko ktoś musi zapłacić ( miała zapłacić UE) – żyjemy w kapitaliźmie.
          Pojawiam się na forach tylko wtedy, gdy treść artykułu lub komentarze właśnie manipulują informacjami. Każdy sam może ocenić ich treść i ma do tego prawo. Każdy ma prawo również komentować (nie tylko, jak zna przysłowia). Na pewno moje komentarze pozwolą sobie ułożyć pewne wydarzenia w logiczną całość.

3. Czy jest tu jakiś admin? Czy nie może zmoderować wpisów pana informatyka z Z.G., akwizytora PWPW? Niedobrze się robi czytając to , gdy ma się świadomość jak działa ta firma z „Polska „w nazwie.Jak jeździ po kraju i wszędzie się wkręca, jakie monopolistyczne praktyki stosuje! Apel do właścicieli OSK – nie kupujcie płatnego dostępu! , ustawa gwarantuje bezpłatny! nie dajcie się!

1. PWPW prowadzi monopolistyczne praktyki. I w normalnym kraju coś takiego by nie przeszło, ale widać my jesteśmy republiką bananową. System w WORDach powinien być tak zrobimy żeby OSK mogły wysyłać dane przy pomocy każdego oprogramowania nie tylko PWPW czy ITS ale też wielu innych i tańszych.
            To tak jakby Windows pozwalał tylko na przeglądarkę Internet Explorer !!!