"WORD-y pogłębiają chaos"

nauka jazdy

Przeglądając dzisiaj o godz. 11 strony internetowe WORD-ów zauważam, że nie ma tam informacji o nowych zasadach egzaminowania. Egzamin teoretyczny, który możemy rozwiązać jest nieaktualny. Kryteria egzaminu teoretycznego i praktycznego – nieaktualne. Liczba pytań oraz czas trwania egzaminu, nieaktualne. Brak informacji, że funkcjonujemy w innej rzeczywistości prawnej – pisze Marcin Zygmunt, instruktor nauki jazdy.

Instytucje, których zadaniem jest egzaminowanie przyszłych kierowców sama nie zdała egzaminu organizacyjno – informacyjnego. Powinny one dbać o swój wizerunek w otoczeniu, profesjonalizm działania. Błędne informacje na stronach internetowych jeszcze bardziej pogłębiają chaos wynikający z wejścia ustawy o kierujących pojazdami w życie.

Bezpieczeństwo ruchu drogowego budujemy od represji, nie od edukacji, informacji. Dobrze wyszkolony kursant, prawidłowo przeegzaminowany, świadomy zagrożeń na drodze kierowca będzie promował postawy prawidłowe w ruchu drogowym.

Dziś na stronach WORDów panuje dezinformacja. Niestety, odbije się to na wizerunku instytucji, która uspokajała kursantów, że nad wszystkim panuje i jest w pełni przygotowana do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy. Internet stał się podstawowym narzędziem zdobywania informacji i wiedzy na różne tematy. Dlatego tak ważnym elementem dla prawidłowego komunikowania się z potencjalnymi klientami jest aktualizacja stron internetowych. Brak wiarygodnych informacji na stronach WORD-ów uważam za niedopuszczalny.

Marcin Zygmunt

8 komentarzy do “"WORD-y pogłębiają chaos"”

1. To, że WORDY słabo zadziałały w dniu dzisiejszym to nic. Właśnie próbujemy w naszym OSK otworzyć nowy kurs wg nowych zasad. Niestety super nowy program Portal OSK z PWPW przestał działać!! Nie można pobrać numerów PKK kandydatów z nowego systemu. Informacja została potwierdzona przez Wydział Komunikacji, któremu system też „stanął” i nie mogą generować profili dla OSK!! Taką nam wprowadził super reformę minister Nowak. Tylko, że dzięki tej super reformie nie mamy jak rozpocząć kursu po nowemu. I co powiedzieć kursantom?! Oczywiście wszystko to dla podniesienia bezpieczeństwa!

1. Trzeba może pomyśleć w taki sposób, że pracy jest masa, ilość etatów ograniczona i może po prostu na takie sprawy na początku tego chaosu nie ma czasu? Ja osobiście poświęciłem masę godzin na dopracowanie pewnych spraw w domu i głupiego dziękuję za to nie usłyszałem. Więc powiem tak, najprościej jest krytykować, zwłaszcza jak się jest oderwanym od naszej polskiej rzeczywistości! Ale co tam, napiszmy artykuł, skrytykujmy… to takie polskie, nasze… 🙁

1. Profesjonalizm wymaga aby się dostosować. WORD, czy OSK miały dużo czasu na zmianę stron www. Konstruktywna krytyka to podstawa rozwoju i nie należy reagować złością na nią. Aktualizacja strony internetowej to obowiązek a nie przywilej. Kursant chcąc dowiedzieć się jak ma funkcjonować w nowej prawnej rzeczywistości powinien mieć możliwość otrzymania takiej informacji ze strony WORDu lub OSK. Znam szkoły jazdy w pełni przygotowane logistycznie i merytorycznie do nowych przepisów.

1. Powiem tak, stoję trochę z innej strony barykady a kompletnie nie mam czasu na aktualizację BIP’u aby umożliwić ludziom dostęp do nowych informacji. Pracy jest tyle, że nie ma na to czasu stąd moje podenerwowanie. Krytyka owszem jest konstruktywna, ale nie zawsze skuteczna. Ja wiem, że nie każdy pracodawca przejmuje się losem pracowników. Obecne czasy to walka, gonitwa i przede wszystkim oszczędności. Co powinno zrobić dwóch pracowników robi jeden. Pewnych rzeczy nie idzie przeskoczyć i trzeba wybierać priorytetowe zadania do wykonania. Akurat aktualizację WWW uważam za mniej ważną niż obsługę spraw bieżących związanych bezpośrednio z klientami! Pozdrawiam

2. Jak tu nie krytykować ustawy która jest „gotowa” na 2 dni przed wejściem, a większość instruktorów pyta jeden drugiego jak to ma działać? Co mnie obchodzi brak etatów? Mamy prawo do pracy, organizowania kursów, a nie da się tego zrobić w kraju dezorganizacji i dezinformacji! WINA leży TYLKO po stronie MINISTERSTWA, oni zmuszają nas do kupienia portalu OSK od PWPW, bo inny sie nie połączy z tym dziadostwem, zmuszają do kupienia KAS fiskalnych, nowych testów, egzaminów wewnętrznych, komputerów itd itp. WORD-om podnieśli cene egzaminu i WORD zadowolony, a nas obarczają dodatkowymi kosztami i wielkim bałaganem. Poprzednia ustawa była SUPER przy obecnym bublu. Powinni ich wszystkich wywalić i odebrać im pensyjki za to że takie wspaniałe ustawy napisali nam przez tyle lat brania diet poselskich. A wszystko w imie informatyzacji i ułatwień dla przedsiębiorców!

3. Pingback: dig this

4. Pingback: jarisakti