"Traktujecie nas jak chłystków"

Mimo głośnych sprzeciwów posłów opozycji większość członków sejmowej komisji infrastruktury przyjęła poselski projekt nowelizacji ustawy o kierujących.

Przypomnijmy, że przesunięciu o trzy lata mają ulec zapisy w jakikolwiek sposób związane z Centralną Ewidencją Kierowców. Chodzi przede wszystkim o okres próbny po otrzymaniu po raz pierwszy prawa jazdy kategorii B, obowiązkowe szkolenia w okresie pomiędzy 4 – 8 miesiącem oraz kursy reedukacyjne.

Piątkowe posiedzenie komisji infrastruktury, będące jednocześnie pierwszym czytaniem poselskiego projektu PO w Sejmie, przebiegało w bardzo burzliwej atmosferze.

– Ustawa o kierujących pojazdami była gotowa dwa lata temu. Mieliście tyle czasu, żeby przygotować się do zmian. Nic w tej sprawie nie zrobiliście. To wstyd zostawiać nas z tym chłamem – mówiła posłanka Anna Paluch (PiS).

– Traktujecie nas jak chłystków, dopiero rano przed posiedzeniem komisji dostaliśmy projekt nowelizacji ustawy. Kiedy mieliśmy się z nim zapoznać? Teraz sami będziecie musieli uporać się z tym bałaganem – wtórował jej Andrzej Adamczyk (PiS).

Jednak oburzenie opozycyjnych posłów na nic się zdało. Wniosek posłanki Paluch o odrzucenie nowelizacji nie został przyjęty. W odpowiedzi część posłów opuściła salę, reszta zajęła się projektem i po kilkunastu minutach go zaakceptowała.

Posiedzenie komisji infrastruktury można obejrzeć tutaj: http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=7CEC8C93AA5EFA3AC1257AD300589662

jaz

15 komentarzy do “"Traktujecie nas jak chłystków"”

1. Pięknie!! Zmiany mają wejść w życie już za miesiąc, a szkoły jazdy czekają i.. nadal czekają na informacje co wejdzie a co nie wejdzie. Może wejdzie a może nie wejdzie. Totalny bałagan!!! Co z nowymi testami?? Wejdą czy nie wejdą?? Czy mamy kupować już nowe oprogramowanie to przeprowadzania egzaminów wewnętrznych czy nie?? Co my szkoleniowcy mamy mówić osobom, które są zainteresowane kursem prawa jazdy?? Według której bazy pytań mają się przyszli kursanci uczyć do egzaminu po 19 stycznia??

2. Tragedia!! Zmiany wprowadzane na siłę, ogromne koszty dla wszystkich osk, a w konsekwencji dla kursantów. Tylko po to, żeby udowodnić rację urzędasów i ich „super pomysłów” na „uzdrowienie” czytaj: rozwalenie całej branży. I to wszystko w momencie największego kryzysu i coraz mniejszej ilości 18-latków z lat niżu demograficznego!

3. Przez 6 lat – bo tyle powstawała ustawa o kierujących pojazdami ostrzegałem w miesięczniku „Szkoła Jazdy” ,ze to totalny bubel, a koledzy z organizacji pozarządowych konsultowali i konsultowali. Tak ,że o północy dopisali aby Super OSK dysponowały w KAŻDEJ kategorii pojazdem . I Tak trzymają… Ustawa jest od samego początku korupcjogenna o czym świadczą motywacje podwyżki cen za egzaminy państwowe i kombinacje z systemami testów , nie mówiąc o samochodach i wiele jeszcze innych bzdetów i przekrętów. Przeczytajcie jeszcze raz moje artykuły i mówcie ,że to tylko był bełkot. POWODZENIA!

1. absolutnie się zgadzam. W tej ustawie po prostu wszystko sprzyja korupcji ! to samo było z ośrodkami doskonalenia techniki jazdy ! w 2000 r koledzy z Pewnego Stowarzyszenia Motorowego zaczęli intensywnie lobbować za obowiązkowymi szkoleniami dla świeżych kierowców ! Ci z Wawy mają niesamowite plecy w ministerstwie – i w końcu im się udało. To jej po prostu szok ! wszystko w tej ustawie przeszło na zasadzie kolesiostwa !! i Super OSK i szkolenia w ODTJ a teraz dodatkowo podwyżka cen za prawko i egzamin ! SZOOOK !!

4. Uważam ,że ta ustawa jest przekombinowana i nie spójna nie wytrzyma próby czasu, jeżeli dzisiaj ma być koniec świata to dla szkoleniowców i kandydatów na kierowców koniec świata będzie w dniu
    19.01.2013r Na 100% koniec świata będzie dla motocyklistów a na resztę trzeba będzie trochę poczekać ludzie przestaną robić prawo jazdy zabraknie kierowców i będzie to szkodzić państwu., to jest sabotaż i dywersja , czy oni mają wizję szkolenia kierowców na okres dłuższy niż rok? Będzie to wyglądało jak kolej Śląska po reorganizacji

1. Wystąpienie min. Jarmuziewicza w Sejmie12.12.12r.świadczy ,że jest -co najmniej -bardzo ale to bardzo pogubiony w materi io której publicznie się wypowiada i za którą odpowiada w Rządzie.Stwierdził między innymi: „Nie ma mowy o zagrożeniu …., że nie ma relacji informatycznych, nie ma przepływu informacji pomiędzy – po 19-tym stycznia – WORem a Starostwem” Ten odleciany pasterz prowadzi wielkie stado wprost na skraj urwiska. Premierze Tusk RATUJ! t

2. Wystąpienie min. Jarmuziewicza w Sejmie12.12.12r.świadczy ,że jest -co najmniej -bardzo ale to bardzo pogubiony w materi io której publicznie się wypowiada i za którą odpowiada w Rządzie.Stwierdził między innymi: „Nie ma mowy o zagrożeniu …., że nie ma relacji informatycznych, nie ma przepływu informacji pomiędzy – po 19-tym stycznia – WORem a Starostwem” Ten odleciany pasterz prowadzi wielkie stado wprost na skraj urwiska. Premierze Tusk RATUJ! t