„Szkoła Jazdy” nr 7-8/2010 (55)

Zapoznaj się z zawartością aktualnego numeru miesięcznika ogólnopolskiego „Szkoła Jazdy” nr 7-8/2010 (55)

W lipcowo-sierpniowym numerze:

WORD-y łamią prawo? Według Ministerstwa Infrastruktury egzaminatorzy, którzy wracają do ośrodków za kierownicą powinni zasłaniać „Elkę”. Zdaniem WORD-ów to nadinterpretacja przepisów.

Konkurs „Instruktor Roku 2010” rozstrzygnięty. Superinstruktorem został Tomasz Zimnoch z Białegostoku. 30 instruktorów z całego kraju rywalizowało w pięciu konkurencjach.

Afera w szczecińskim WORD-zie. Zwolnieni z pracy doświadczeni egzaminatorzy ciągną dyrektora przed sąd pracy. Procesy wygrywają, a WORD wypłaca im kilkunastotysięczne odszkodowania.

Czy ceny egzaminów na prawo jazdy pójdą w górę? Z takim pomysłem wystąpili dyrektorzy WORD-ów z regionu łódzkiego.

Powódź: w Krakowie egzaminy na prawo jazdy nie odbyły się. Instruktorzy z Piotrkowskiem ruszyli z pomocą do Wilkowa – najbardziej spustoszonej przez wodę gminy w Polsce.

Brak jednolitego stanowiska organizacji środowiska OSK szkodzi wizerunkowi i globalnemu interesowi tej branży – uważa Roman Stencel, prezes OIGOSK.

Posłowie nie chcą rewolucji. Egzamin praktyczny nadal będzie prowadzony pojazdem pozostającym w dyspozycji WORD-u. Posłowie nie zgodzili się też na stworzenie konsorcjów.

Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Koźminie jako pierwszy w Wielkopolsce włączył do swojej oferty szkolenia na symulatorze jazdy w warunkach specjalnych.

Kwalifikacja Wstępna cd. Rozporządzenie dopuszcza prowadzenie zajęć teoretycznych w kilku równorzędnych formach – wykładu, seminarium, pokazu oraz ćwiczeń.

Jaki będzie symulator? Projekt rozporządzenia jest prawie gotowy. Ministerstwo Infrastruktury preferuje najdroższe rozwiązania dla rynku – alarmuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL

Kogo nie dotyczy kwalifikacja wstępna i szkolenie okresowe.

Nowy sklep Winforu. Jak skutecznie i szybko zamówić materiały szkoleniowe, a przy tym skorzystać z rabatu opowiada Weronika Popławska z działu handlowego Wydawnictwa Winfor.

Kierowca może być skierowany na badania psychologiczne nawet po 30 dniach od daty popełnienia wykroczenia – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Winfor ma filę w stolicy. Symulator, sklep i punkt obsługi klienta od lipca dostępne są warszawskiej placówce. Relacja i zdjęcia z uroczystego otwarcia filii.

Sypialnia na haku. Kto może ciągnąć „kemping” i jak bezpiecznie prowadzić taki zestaw. A może taniej przesiąść się do kampera?

3 komentarze do “„Szkoła Jazdy” nr 7-8/2010 (55)”

1. Pingback: Ketqua

2. Pingback: ดูซีรี่ย์