Ustawa i rozporządzenia. Trwają szkolenia

wykład

Od dłuższego czasu głośno jest w branży o zmianach, jakie przyniesie wprowadzenie rozporządzeń do nowej Ustawy o kierujących pojazdami. Stowarzyszenie KIEROWCA.PL organizuje cykl szkoleń w całej Polsce.

Tym razem zmiany te stają się faktem: od 19 stycznia 2013 r. wchodzą w życie kluczowe rozporządzenia:

– w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców,

– w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach,

– w sprawie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami, wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach.

Nowe przepisy wprowadzą zupełnie odmienny niż dotychczas sposób pracy i funkcjonowania OSK. Zmieniają się m.in. obieg informacji, ilość i rodzaj wymaganych dokumentów oraz obowiązki informacyjne wobec urzędów. Chaos, jaki towarzyszy zapowiadanym zmianom, niepewność i często sprzeczne informacje dochodzące do branży, nie sprzyjają prowadzeniu biznesu, jakim jest OSK.

Aby dobrze przygotować właścicieli i zarządzających OSK do działalności w nowych warunkach prawnych, CENTRUM DOSKONALENIA KOMPETENCJI „KIEROWCA.PL” organizuje na terenie całej Polski jednodniowe szkolenia z zakresu:

– obowiązków prawnych OSK wynikające z nowej Ustawy o kierujących pojazdami,

– praktycznej obsługi wymaganej dokumentacji,

– nowych procedur administracyjnych,

– nowoczesnych metod nauczania z wykorzystaniem systemów informatycznych.

Szkolenia odbywają się na terenie całej Polski.

„METODY SZKOLENIA I ZARZĄDZANIA OŚRODKIEM PO ZMIANACH PRAWNYCH W 2013 R.”

12.11.2012 (poniedziałek)

SŁUPSK

(pomorskie)

ul. Obrońców Wybrzeża 2

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

22.11.2012

LEGNICA

(dolnośląskie)

ul. Słubicka 7

Zespół Szkół Samochodowych w Legnicy

05.12.2012

CZĘSTOCHOWA

(śląskie)

al. Kościuszki 10

Siedziba „TRAWERS-ADR”

12.12.2012

WARSZAWA

(mazowieckie)

ul. Ryżowa 49

siedziba stowarzyszenia KIEROWCA.PL

13.12.2012

ZAMOŚĆ

(lubelskie)

ul. Gminna 43

Siedziba Ośrodka Szkolenia i Doradztwa „Wurex”

19.12.2012

KOŹMIN WIELKOPOLSKI

(wielkopolskie)

ul. Krotoszyńska 30

Siedziba Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Stanisław Paterek

Aby uzyskać szczegółowe informacje nt. planowanych szkoleń w Państwa regionie,

prosimy o kontakt pod nr tel. 91 441 89 53 lub e- mailem [email protected].

W załączniku znajduje się Agenda szkolenia i Formularz zgłoszeniowy

9 komentarzy do “Ustawa i rozporządzenia. Trwają szkolenia”

1. Czyżby przetarg rozstrzygnięty? System informatyczny wybrany? Komunikacja ze Starostwami gotowa? Egzamin wewnętrzny dla szkół nauki jazdy gotowy? Czy aby nie za wcześnie te szkolenia ? Przecież ustawę i rozporządzenia mamy dostępne i ze zrozumieniem ich treści problemu nie ma. Chyba ,że jest jeszcze szansa na wprowadzenie zmian !!!!!!!!!!!

2. Nie podoba mi się że darmowe uczestnictwo w szkoleniu jest powiązane z zakupem programu. Rozumiem że firma musi sobie zrównoważyć koszty poniesione na organizacje szkoleń ale trąci to trochę nachalna sprzedażą Avonu ewentualnie super promocjami dla starszych Pań 🙂

3. ja byłam w dwóch starostwach na spotkaniach i co ciekawe w jednym pani twierdzi że mam 2 lata aby dostosować swój ośrodek
    ( czyli instruktorem z praktyką jestem od 2011 i prowadzę osk od 2011 nie mam więc 3letniej praktyki która wymagana jest po 19 stycznia 2013) a druga z drugiego starostwa że nie będę spełniać warunków i muszę zatrudnić instruktora—tylko za co?

4. Pingback: Library

5. Pingback: No code testing tool