Bydgoszcz: na Osiedlu Leśnym mają dość "elek"

Dlaczego? Spowolniają ruch, powodują korki, blokują karetki. Rozwiązaniem problemu ma zająć się tamtejszy WORD – donosi bydgoski oddział „Gazety Wyborczej”.

Alicja Kuklińska, przewodnicząca Rady Osiedla Leśnego twierdzi, że już dawno temu prosiła wojewódzki ośrodek ruchu drogowego o interwencję. Twierdzi, że gdy po wakacjach wróci normalne natężenie ruchu, to dojdzie tam do drogowego dramatu. Na duży ruch „elek” na Osiedlu Leśnym skarży się też dyrekcja szpitala im. Jurasza. Pojazdy szkoleniowe blokują swobodny przejazd karetek.

Co na to WORD?

– Samochodów do egzaminowania mamy niewiele ponad dwadzieścia, więc to oczywiste, że nie my blokujemy ulice – mówi „Gazecie” Antoni Tokarczuk, wiceszef WORD. – Jedyne, co możemy zrobić, to zaapelować do właścicieli szkół jazdy, by uczyli kandydatów na kierowców w innych rejonach miasta. Po wakacjach zorganizujemy spotkanie z szefami szkół jazdy. Obiecuję, że postawimy ten problem i przedyskutujemy go w ramach wspólnych uzgodnień, by osiągnąć kompromis.

Z kolei właściciele ośrodków szkolenia twierdzą, że chętnie zmienią trasy przejazdu swoich pojazdów. Jest jednak warunek: egzaminatorzy muszą zrobić to samo..

2 komentarze do “Bydgoszcz: na Osiedlu Leśnym mają dość "elek"”

1. szkoły jazdy trenują tam gdzie jest egzamin bo odbywa się po utartych rejonach, gdyby egzamin miał miejsce na całym mieście (również np. w odległych dzielnicach) to by takiego problemu nie było….

2. Pingback: แทงหวย