Szkoły jazdy z kasami fiskalnymi?

Minister finansów zaproponował wprowadzenie obowiązku stosowania ewidencji za pomocą kas do usług świadczonych przez szkoły nauki jazdy – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”. Powód? Nagminnie pojawiające się nieprawidłowości.

Minister finansów do końca 2014 roku przedłuży zwolnienie ze stosowania kas fiskalnych dla niektórych czynności np. dostaw energii elektrycznej, usług telekomunikacyjnych, finansowych czy ubezpieczeniowych. Wynika to z opublikowanego projektu rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Czynności zwolnione ze stosowania kas w większości przypadków pokrywają się z katalogiem określonym w obecnie obowiązującym rozporządzeniu z 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz.U. nr 138, poz. 930 z późn. zm). Sytuacja może jednak zmienić się w odniesieniu do ośrodków szkolenia. Wszystko przez pojawiające się nieprawidłowości, w związku z którymi minister zaproponował wprowadzenie obowiązku stosowania ewidencji za pomocą kas do usług świadczonych przez szkoły nauki jazdy (PKWiU 85.53.11).

Przepisy mają obowiązywać od 1 stycznia 2013 roku.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W załączniku pełna treść projektu rozporządzenia

3 komentarze do “Szkoły jazdy z kasami fiskalnymi?”

1. Pingback: สมัครเน็ต ais