Małopolskie. Właściciel OSK pomagał załatwić prawo jazdy

policja, nauka jazdy

Jeden z właścicieli OSK z gminy Trzyciąż w Małopolskiem usłyszał zarzuty płatnej protekcji – informuje Polska Agencja Prasowa.

Robert P., właściciel jednego z ośrodków szkolenia kierowców, działającego w gminie Trzyciąż, powołując się na swoje wpływy w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu pośredniczył w pozytywnym załatwieniu egzaminu na prawo jazdy.

Trzy inne osoby, w tym dwóch lekarzy, odpowiedzą za poświadczenie nieprawdy w dokumentach.

Śledztwo w tej sprawie prowadzili policjanci referatu do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Przesłuchali kilkudziesięciu świadków w całym kraju. Jak poinformowali funkcjonariusze – Za pomoc w uzyskaniu prawa jazdy mężczyzna przyjmował od kursantów od 1,2 do 2,5 tys. zł. Poświadczał on też nieprawdę, podpisując zaświadczenia o ukończeniu szkoleń przez osoby, które w takich szkoleniach nie uczestniczyły.

Robert P. usłyszał w sumie 54 zarzuty płatnej protekcji. W proceder zamieszane były jeszcze trzy osoby. Dwóch lekarzy – Eugeniusz K. i Andrzej B. – oraz prowadzący ośrodek szkolenia kierowców w Olkuszu Karol T. odpowiedzą za poświadczanie nieprawdy w orzeczeniach dla kursantów. Wszystkim grozi od pół roku do ośmiu lat więzienia.

Źródło: PAP

3 komentarze do “Małopolskie. Właściciel OSK pomagał załatwić prawo jazdy”

1. Pingback: mdma kristallin,

2. Pingback: see