Nowy numer miesięcznika „Szkoła jazdy” już w sprzedaży

miesięcznik " Szkoła jazdy "

Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 2/2012 (74):

W lutowym numerze:

Ustawa przesunięta o rok

WORD-y nie są gotowe, a społeczeństwo zaniepokojone – tak resort uzasadnia przesunięcie daty wejścia w życie ustawy o kierujących pojazdami. Omawiamy szczegóły tej operacji.

Jak wykorzystać ten rok?

Jak czas do wejścia w życie ustawy wykorzystają organizacje branżowe? O komentarz poprosiliśmy kilku przedstawicieli organizacji branżowych.

Na egzamin bez samochodu?

Rzecznik praw obywatelskich chce, żeby to WORD-y musiały zapewnić pojazd na egzamin praktyczny dla osób niepełnosprawnych. Co na to resort?

Stowarzyszenie KIEROWCA.PL powołało biura regionalne

Działania na rzecz integracji branży oraz reprezentowania jej przed lokalnymi instytucjami i urzędami – to cel powołania biur regionalnych.

Do ucha premiera

Eugeniusz Kubiś, szef OSK MOTOREX, wystosował list otwarty do premiera Donalda Tuska. Liczy na to, że przy okazji przełożenia terminu wejścia w życie ustawy o kierujących pojazdami, uda się jeszcze zmienić jej treść.

Straż Miejska będzie zatrzymywać z radiowozu

MSW przygotowało nowe przepisy, które dadzą strażnikom miejskim nowe uprawnienia.

Temat rond stale aktualny

Tym razem nad tematem rond pochylili się Wojciech Szemetyłło i Dariusz Gil, branżowcy ze Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie.

Renault Twingo

Wiele osób narzekało, że drugiej generacji twingo brakuje optymizmu i radości poprzednika. Firma przywróciła mu uśmiech.

Opinia rzeczoznawcy

Jak powinna prawidłowo wyglądać – uczy Marcin Kukawka.

Zmiany, zmiany, zmiany…

O zmianach w strukturach ministerialnych i degradacji BRD – pisze Marek Wierzchowski.

Pasy podczas szkolenia

Kogo przepisy zwalniają z zapinania pasów, a kto powinien mieć zapięte?

MMM, czyli Materna, Mann i Maluch

O swoich perypetiach drogowych opowiada nam Krzysztof Materna.

WORD-y też chcą doskonalić

Szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym – to może być dobry biznes. WORD-y budują ośrodki doskonalenia techniki jazdy.

Szkolenie metodą e-learningową

Swoimi doświadczeniami dzieli się Jerzy Wojtanowicz, prezes oddziału terenowego OIGOSK nr 5 w Krakowie.

Wyłączniki systemów – fikcja czy rzecz niezbędna?

Sprawie wyposażania pojazdów szkoleniowych w skomplikowane systemy bezpieczeństwa przygląda się Marcin Kukawka.

Kultura bezpieczeństwa – emocje

Coraz więcej jest wokół nas kierowców przekonanych o swoich niebywałych umiejętnościach w prowadzeniu pojazdu.

Instruktor powinien być menedżerem

Od marca wspólnie z Pawłem Żurawiem będziemy zgłębiać tajniki zarządzania ośrodkiem szkolenia kierowców.

Resort w dobrej formie

Sprawdzamy, jakie nowości przygotowało w ostatnim czasie ministerstwo.

Foteliki i pasy bezpieczeństwa muszą poczekać

Wszystko przez zmianę terminu wejścia w życie przepisu ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Ustawa o kierujących z punktu widzenia urzędu

O tym, jak ustawę widzą urzędnicy – pisze Leszek Grzeczka.

Tradycyjnie felieton Janusza Ujmy.

Zapraszamy do prenumeraty!