Pijana instruktorka nauki jazdy wiozła wnuki samochodem

policjantka z alkomatem

Uczyła kierowców jeździć i egzaminowała tych, którzy chcieli dostać prawo jazdy. Policja złapała ją jednak, gdy po pijanemu prowadziła auto. W samochodzie było też dwoje dzieci. O sprawie poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Kara do trzech lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat grozi 59-letniej kobiecie, która w Olsztynie kierowała po pijanemu samochodem, przewożąc dwoje swych wnucząt. Miała w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Jest egzaminatorką na kursach prawa jazdy. Jak podała PAP warmińsko-mazurska policja, w poniedziałek kobieta jest przesłuchiwana przez policję. Policjanci chcą postawić jej zarzuty: jazdy po pijanemu i narażenia dwojga wnucząt na niebezpieczeństwo.

59-letnia mieszkanka Olsztyna została zatrzymana w niedzielę w centrum miasta, gdy zjechała oplem na przeciwległy pas ruchu. Zablokowała w ten sposób przejazd karetce pogotowia. Kobieta została zatrzymana przez ratowników medycznych z karetki. Wezwano na miejsce policjantów, którzy zmierzyli kobiecie poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wskazał ponad 2 promile. Kolejne badanie pokazało rosnący poziom alkoholu. Kobieta trafiła do aresztu.

Dzieci w wieku 4 i 2,5 lat, które pijana babcia przewoziła samochodem zostały zabrane przez rodzinę do domu. Prawdopodobnie 59-letnia kobieta posiada uprawnienia instruktora i egzaminatora na prawo jazdy.

Źródło: PAP

8 komentarzy do “Pijana instruktorka nauki jazdy wiozła wnuki samochodem”

1. Jak zawsze artykuł do poprawki.Nie można egzaminować i szkolić jednoczesnie wydaje mi się ze ktośdokładnei nie wiedzial i na koncu pogmatwał wszystko.Zasada jest taka egzaminator egzaminuje(tylko egzaminuje)a instruktor szkoli i jest nazywany instruktorem chociaż przeprowadzając egzamin wewnętrzny przeprowadza.W tym artykkule widaćniefachowość osoby która pisała ten artykuł a wystarczylo zadzwonić do Wydziału komunikacji lub Word w celu konsultacji i nie było by takiego bigosu.

2. Pingback: ufabtb

3. Pingback: พรมรถยนต์ gwm