Jest akt oskarżenia przeciw wykładowcy z OZPTD

Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi W., wykładowcy prowadzącemu szkolenia dla kierowców tirów w Kościerzynie

Sprawa ma związek z kontrowersyjnym materiałem ujawnionym przez TVN24. Podczas szkoleń organizowanych przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego wykładowcy mieli nakłaniać kierowców, aby ci – w krytycznej sytuacji – nie narażali ładunku, tylko powodowali wypadek. „Walcie po osobówce, jest poniżej waszych nóg”- nawet takie instrukcje mogli usłyszeć kierowcy.

Oprócz Kościerzyny, kontrowersyjne szkolenia miały być prowadzone także w ośrodkach w Kępnie i Kielcach. W tej sytuacji kościerska prokuratura wszczęła postępowanie. Przesłuchano świadków. Nie potwierdziło się jednak to, by w kościerskim ośrodku szkolenia nakłaniano kierowców do szokujących zachowań.

Wykładowca został jednak oskarżony o poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Zarzut

dotyczy prowadzenia dziennika zajęć podczas kursu. Okazało się, że zajęcia trwały krócej, niż wpisywano to w dzienniku. Co zostało potwierdzone zeznaniami świadków. Zarzut postawiony wykładowcy zagrożony jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Piotr W. przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Dobrowolnie poddał się karze.

źródło: Dziennik Bałtycki

1 komentarz do “Jest akt oskarżenia przeciw wykładowcy z OZPTD”

1. Pingback: dk7.com