35 godzin w kulminacyjnej fazie

Już tylko niespełna dwa miesiące pozostały, by przedłużyć uprawnienia do wykonywania pracy kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów. 91 ośrodków uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „35 godzin w dowolnym tempie”

Wszyscy kierowcy, którzy uzyskali prawo jazdy kategorii C między 1 stycznia 1981 r. a 31 grudnia 1995 r. oraz kategorii D między 1 stycznia 1991 r. a 31 grudnia 2000 r. muszą odbyć szkolenie okresowe i uzyskać odpowiedni wpis do prawa jazdy do 10 września. Jeżeli tego nie zrobią, nie będą mogli pracować. Aby nie przespali terminów, Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL zorganizowało akcję informacyjną zatytułowaną „35 godzin w dowolnym tempie” przypominającą o tym obowiązku. Kampania właśnie weszła w kulminacyjną fazę.

– Kierowcy nie powinni zwlekać do ostatniej chwili. Im wcześniej pomyślą o szkoleniu, tym lepiej. Muszą pamiętać o tym, że szkolenie to nie wszystko. Dodatkowo trzeba udać się do fotografa i złożyć wniosek o wymianę prawa jazdy. To może trwać około czterech tygodni – wyjaśnia Agnieszka Brożek, ze stowarzyszenia KIEROWCA.PL.

W 91 ośrodkach szkolenia kierowców w całym kraju rozdawane są ulotki informujące o tym, gdzie i jak zapisać się na szkolenie okresowe. O zaletach szkolenia w nowoczesnej, wspomaganej komputerowo formie kierowcy mogą się dowiedzieć także z plakatów i banerów oraz spotów w radiowej „Jedynce”. Dla kierowców przygotowano ulotki z kuponem rabatowym na szkolenie o wartości 50 zł. Każdy kierowca, który zgłosi się do polecanego ośrodka z kuponem rabatowym, otrzyma mapę drogową Polski gratis.

Dużym udogodnieniem dla kierowców jest możliwość odbywania szkolenia okresowego w nowoczesnej, wspomaganej komputerowo formie. Pozwala ona na dostosowanie rytmu szkolenia indywidualnie do każdego kierowcy. Dzięki temu nie muszą oni czekać, aż zbierze się grupa i sami decydują, czy zakończą szkolenie okresowe w tydzień, czy w miesiąc. Indywidualne szkolenie każdego kierowcy możliwe jest dzięki wykorzystaniu komputerów i prowadzone jest pod okiem trenera-wykładowcy. Cały kurs opracowany jest tak, że znajomość komputera nie jest potrzebna. Najczęściej wystarczy wskazać palcem odpowiednie miejsce na wygodnym monitorze dotykowym. Treść lekcji czyta lektor, a jej przebieg wzbogacony jest atrakcyjnymi animacjami. Szkolenia okresowe wspomagane komputerowo będą odbywać się w ponad stu nowoczesnych ośrodkach w całym kraju.

Kampania „35 godzin w dowolnym tempie” odbywa się już po raz drugi. W ubiegłym roku z informacją o konieczności odbycia szkolenia udało się dotrzeć do około 19 tysięcy kierowców zawodowych. 65 proc. kierowców, którzy usłyszeli o kampanii, nawiązało kontakt z rekomendowanymi przez stowarzyszenie KIEROWCA.PL ośrodkami.

Szkolenia okresowe kierowców wykonujących transport drogowy osób lub rzeczy mają na celu odświeżenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i komfortu pracy w zawodzie kierowcy. Szczególny nacisk położono na bezpieczne poruszanie się po drodze oraz przygotowanie swojego stanowiska pracy w taki sposób, aby to bezpieczeństwo poprawić.

Akcja informacyjna „35 godzin w dowolnym tempie” potrwa do końca sierpnia. Informacje na temat szkoleń i ośrodków biorących udział w kampanii można uzyskać, dzwoniąc pod numer darmowej infolinii 801 27 28 27 lub na stronie internetowej www.kierowca.pl.

mur

2 komentarze do “35 godzin w kulminacyjnej fazie”

1. Pingback: superkaya88

2. Pingback: บอลยูโร 2024