Grabarczyk: To jak podżeganie do przestępstwa

Cezary Grabarczyk

– Jestem zbulwersowany – oświadczył minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, komentując ujawnione przez reporterów „Prosto z Polski” szokujące nagrania z szkoleń kierowców tirów, na których można usłyszeć m.in., jak „walić po osobówce”. Zapowiedział, że zadba o to, by szkoleniowcy ponieśli konsekwencje. Nie wykluczył, że resort zawiadomi prokuraturę.

Minister zadeklarował, że zajmie się sprawą po powrocie z Brukseli. – Podejmę ważne decyzje, jak egzekwować wysoką jakość tych szkoleń, a przede wszystkim zadbam o to, by w stosunku do tych, którzy tak nieodpowiedzialnie się wypowiadali – ten instruktarz można potraktować, jako podżeganie do przestępstwa – zostały podjęte właściwe kroki – powiedział. Zapowiedział, że w piątek spotka z wiceministrem infrastruktury Tadeuszem Jarmuziewiczem, odpowiedzialnym za transport drogowy. Nie wykluczył, że resort zawiadomi prokuraturę, choć w jego opinii, śledczy powinni – po emisji materiału w TVN24 – zająć się sprawą z urzędu.

Szokujące szkolenia

Z nagrań, do których dotarli reporterzy „Prosto z Polski” wynika, że na obowiązkowych szkoleniach organizowanych przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego kierowcy tirów uczą się m.in., jak fałszować podpisy i poświadczać nieprawdę w dokumentach. Z góry mogą bowiem podpisać, że uczestniczyli w szkoleniu bez konieczności chodzenia na zajęcia. Dostają też instrukcje, jak rozpychać się tirem na drodze. Wykładowcy nakłaniają ich, aby w razie zagrożenia na drogach nie narażali ładunku, tylko powodowali wypadek. Mają „walić po osobówce”, bo jest „poniżej nóg”, poza tym „osobówka i tak spier…li z wypadku”. Kierowcy słyszą także niewybredne teksty o kierowcach samochodów osobowych i dowiadują się również jak oszukać policjanta, gdy jedzie się przeładowanym samochodem. Nagrania, które dokumentują patologiczne szkolenia kierowców zawodowych w ramach obowiązkowych szkoleń okresowych zostały wykonane w grudniu i styczniu w kilku ośrodkach szkoleniowych w Polsce – Kielcach, Kościerzynie i Bralinie.

źródło: TVN24

29 komentarzy do “Grabarczyk: To jak podżeganie do przestępstwa”

1. Panie ministrze zamiast BIUROKRACJI ma być BEZPIECZEŃSTWO na polskich drogach.Pana „fachmany” z MI nie radzą sobie z tym problemem.Może warto zająć się merytoryką, zamiast bić pianę i „wymyślać” bzdurne przepisy.

1. takie szkolenie to wynik braku konkurencji tak będą szkolić super osk nie może być pan zdziwiony a karty to niska cena normalne co dalej jak będą szkolić instruktorów w super osk w co walić panie ministrze

2. Pingback: healing meditation

3. Pingback: sleep music

4. Pingback: bossa

5. Pingback: informative post

6. Pingback: relaxing

7. Pingback: Jazz Bossa Nova

8. Pingback: study music

9. Pingback: heal the mind

10. Pingback: calm harp

11. Pingback: relaxing piano music

12. Pingback: Airbnb

13. Pingback: cozy coffee shop

14. Pingback: coffee shop music

15. Pingback: los angeles night jazz

16. Pingback: jazz instrumental

17. Pingback: crackling fire;

18. Pingback: jazz music coffee

19. Pingback: https://www.netguardstore.com/newsDetail.asp?PostID=https://phforums.co.za/betway-south-africa-betting/

20. Pingback: jazz

21. Pingback: aksara178 daftar