Instruktorzy OZPTD zwolnieni

Trzech instruktorów, których nagrał reporter „Prosto z Polski”, nie prowadzi już szkoleń kierowców tirów. Zostali zwolnieni. – Nie można zatrudniać tak nieodpowiedzialnych ludzi, właściwie namawiających do przestępstwa – mówi prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego Bolesław Milewski – donosi TVN24.

Na obowiązkowych szkoleniach kierowców tirów organizowanych przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego ich uczestnicy uczyli się m.in., jak fałszować podpisy i poświadczać nieprawdę w dokumentach. Nagrania z udziałem trzech instruktorów zarejestrował reporter „Prosto z Polski”. Cała trójka już dla OZPTD nie pracuje.

– Wczoraj powiadomiliśmy wojewódzkie urzędy, że rozwiązujemy z nimi umowy. Nie można zatrudniać tak nieodpowiedzialnych ludzi – mówi prezes OZPTD Bolesław Milewski. Według niego podobnych przypadków może być więcej. – Myślę, że jeżeli by się przyjrzeć wszystkim ośrodkom szkoleniowym, to wierzchołek góry lodowej. Dobrze się stało, że w końcu sprawy zostaną oczyszczone – stwierdził.

Pytany, czy problem tkwi w doborze ludzi, przypomniał, że w zwolnionej właśnie trójce znalazł się prezes firmy transportowej i dwóch byłych policjantów, czyli – przynajmniej teoretycznie „ludzie doświadczeni, sprawdzeni, wiedzą co to bezpieczeństwo”. Jeden z nich będzie się od decyzji OZPTD odwoływał.

źródło: TVN24

5 komentarzy do “Instruktorzy OZPTD zwolnieni”

1. Stary instruktorze w super będzie wykładowcą instruktor z 3 letnim stażem posiadania, a pracując w super to będzie miał większą wiedze i doświadczenie niż te twoje dwadzieścia lat prektyki po 8 godz. dziennie. WADZA WE CO UCHWALAĆ.

2. Pingback: USA Gun Shops