Zielona Góra: instruktror ukarany za nieznajomość przepisów

policja, nauka jazdy

Policyjna kamera zarejestrowała wykroczenie popełnione przez kursanta szkoły nauki jazdy. Za nieznajomość przepisów, policjanci ruchu drogowego nałożyli na instruktora mandat i punkty karne.

Policjanci ruchu drogowego patrolujący drogę nr 27 z Zielonej Góry w Kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego byli świadkami wykroczenia, które popełnił kursant jednej ze szkół nauki jazdy woj. lubuskiego. Wykroczenie to zarejestrował także policyjna kamera. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli, aby sprawdzić dlaczego instruktor pozwolił na taki manewr.

ZOBACZ NAGRANIE

Na pytanie policjantów, dlaczego kursant rozpoczął manewr wyprzedzania w miejscu gdzie widoczny był znak zakazu, instruktor oświadczył, że jeśli rozpoczął manewr przed znakiem to może go zakończyć już za znakiem. Takiej nieznajomości przepisów i niefrasobliwości policjanci nie mogli tolerować. Instruktor został ukarany mandatem w wysokości 200 zł i otrzymał także 5 punktów karnych.

źródło: KMP Zielona Góra

6 komentarzy do “Zielona Góra: instruktror ukarany za nieznajomość przepisów”

1. Nie wierzę, znak zakazu obowiązuje od miejsca jego ustwawienia prawda, widać na filmie iż pojazd nauki jazdy rozpoczął go znacznie przed znakiem, co najwyżej można zastosować się do lini przerywanej o charakterystyce ostrzegawczej cdn

2. Nie wierzę, znak zakazu obowiązuje od miejsca jego ustwawienia prawda, widać na filmie iż pojazd nauki jazdy rozpoczął go znacznie przed znakiem, co najwyżej można zastosować się do lini przerywanej o charakterystyce ostrzegawczej cdn

3. a nie do znaku pionowego ponieważ powtarzaM JESZCZE RAZ obowiązuje od miejsca ustawienia. Panie instruktorze ukarany śmiało się odwołać do sądu i wskazać który z panów Policjantów nie zna przepisów. Brawa dla POLICJANTÓW

4. i po co robić pytania w testach typu: Czy należy zmieniac pas na linii ciągłej powracając po wyprzedzaniu rozpoczętym prawidłowo… no to jedziemy do konca na czołowe zeby POLICJI było przepisowo!eh barany!

5. manewr jak najbardziej prawidlowy, rozpoczal sie na lini przerywanej a po przejechaniu kilkudziesieciu metrow dopiero byla linia jednostronnie przerywana, znak zakazu wyprzedzania mogl byc z takiej odleglosci niewidoczny a nie bylo wczesniej tzw strzalek naprowadzajacych przed linia podwojna ciagla