Słupskie "elki" skontrolowane

Instruktorzy ukarani mandatami Na siedemnaście kontrolowanych samochodów szkół jazdy aż w jedenastu przypadkach policjanci znaleźli różne nieprawidłowości.

Policjanci przeprowadzili kontrolę samochodów, którymi na co dzień jeżdżą kursanci szkół jazdy. Wyniki nie są zadowalające. – Dziewięciu instruktorów zostało ukaranych mandatami, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali też trzy dowody rejestracyjne – informuje Wojciech Bugiel, pełniący obowiązki rzecznika słupskiej policji. – W samochodach służących do szkolenie kierowców m.in. brakowało wyposażenia jak na przykład dodatkowych lusterek dla instruktora, brakowało również apteczki, czy gaśnicy. Niektóre samochody były również niewłaściwie oznakowane a w jednym przypadku samochodem kierował instruktor, według policji nie ma prawa tego robić samochodem oznakowanym jako nauka jazdy. Policjanci sprawdzali również jak odbywa się praktyczna nauka jazdy, np. czy instruktor skupiony jest na jeździe a nie na przykład rozmowach telefonicznych czy jedzeniu śniadania. Takich przypadków nie stwierdzono.

źródło: Głos Pomorza

7 komentarzy do “Słupskie "elki" skontrolowane”

1. No nie, jeść też nie wolno!? Niedługo rozmawiać z kursantem nie będzie można. Proponowałbym Panom Policjantom zająć się np. egzaminatorami, którzy nagminnie po zakończeniu egzaminu wynikiem negatywnym wracają do ośrodka z „L” na dachu! Najłatwiej instruktora skasować! Gratulacje!

2. Niech się lepiej zajma ganianiem bandytów i kryminalistów w ciemnych ulicach, w których strach przechodzić!Tam gdzie trzeba ich niema, ale najłatwiej z lizakiem stać w krzakach. Poza tym wszyscy wiemy jak sama policja jeździ nieoznakowanymi „radiowozami”..strach się bać!

3. niech robią kontrolę za kontrolą !! to jedyna szansa na poprawę jakości szkolenia ! kontrole powinny być połączone z osobami z UM – one kontrolują książeczki od osób, policja stan auta

4. Pingback: best faceless youtube niches

5. Pingback: super pink strain review