Polska: Czy masz zapięte pasy?

policja

15 września policja przeprowadza po raz kolejny ogólnopolskie działania „Pasy”. Podczas planowanej akcji policjanci zwracają szczególną uwagę m.in. na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa.

15 września policja przeprowadza po raz kolejny w tym roku ogólnopolskie działania „Pasy”. Podczas planowanej akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także będą sprawdzali, czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone.

Wsiadając do samochodu, powinniśmy pamiętać, że pasy bezpieczeństwa mają istotny wpływ na łagodzenie skutków wypadków drogowych. Podczas wypadku poduszka powietrzna zabezpiecza kierującego i pasażerów przed urazami i zwiększa szanse przeżycia tylko w przypadku stosowania pasów.

Jeśli argumenty te nie są dla kogoś przekonujące i nie korzysta podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, musi liczyć się z tym, że w razie kontroli policyjnej grozi mu mandat karny w wysokości 100 zł oraz 2 punkty karne. Mandat i punkty kierowca otrzyma także w przypadku niedopełnienia obowiązku przewożenia dziecka w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci (150 zł i 3 punkty), a także za przewożenie pasażera niezgodnie z przepisami (100 zł i 1 punkt).

mp

źródło: Samar

2 komentarze do “Polska: Czy masz zapięte pasy?”

1. Pingback: ufabtb

2. Pingback: blote tieten