Niebezpieczne „elki” w stolicy

kontrola drogowa

Prawie 60 proc. ze skontrolowanych samochodów szkół nauki jazdy w Warszawie straciło dowody rejestracyjne.

Policjanci stwierdzili, że w dokumentach nie było wpisów potwierdzających, że są to samochody przeznaczone do szkolenia, auta nie były też odpowiednio oznakowane, nie wszyscy kursanci mieli wypełnione karty jazdy. W Warszawie jest 228 szkół nauki jazdy. Policjanci zwracają szczególną uwagę na badanie technicznego stanu pojazdów. Sprawdzają dokumentację i ważność uprawnień instruktorów. Kontrolują także stan trzeźwości instruktorów nauki jazdy i kursantów. Głównym celem prowadzonej kontroli jest zbadanie, czy szkoły podczas nauki jazdy gwarantują bezpieczeństwo kursantom oraz pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Akcja potrwa do końca grudnia.

źródło: Interia

2 komentarze do “Niebezpieczne „elki” w stolicy”