Ruda Huta: Bezrobotni moga zrobić prawo jazdy za darmo

nauka jazdy

Dla dwunastu mieszkańców gminy Ruda Huta przewidziano szkolenie, za który nie zapłacą ani złotówki. Oprócz kursu na prawo jazdy kategorii B otrzymają też kompleksowe wsparcie. Specjaliści pomogą im np. ułożyć plan rozwoju zawodowego i napisać CV, a także podpowiedzą, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Projekt jest kierowany do osób długotrwale bezrobotnych. Takim wsparciem zostanie objętych dwanaście osób, jednak połowa miejsc jest przewidziana dla kobiet. W projekcie mogą wziąć udział także rolnicy ubezpieczeni w KRUS, którzy nie są nigdzie zatrudnieni.

– Chcemy dać mieszkańcom wędkę, a nie rybę – mówi Jarosław Walczuk, zastępca wójta Rudy Huty. – Spośród wszystkich chętnych do udziału w szkoleniu wybierzemy osoby, którym prawo jazdy najbardziej się przyda i pomoże np. w znalezieniu pracy. Bardzo ważne jest, żeby każda z osób odpowiednio umotywowała swoją chęć udziału w szkoleniu i przekonała nas, dlaczego to właśnie ona powinna zostać na nie zaproszona. Zależy nam, żeby jak najbardziej aktywizować lokalną społeczność i umożliwić mieszkańcom rozwój.

Wszyscy zainteresowani projektem powinni zgłaszać się do Urzędu Gminy.

mp

Źródło: Dziennik Wschodni

4 komentarze do “Ruda Huta: Bezrobotni moga zrobić prawo jazdy za darmo”

1. Pingback: Toyota 2023 ราคา