Maj Nr 05/2010 (53)

Zapoznaj się z zawartością aktualnego numeru miesięcznika ogólnopolskiego „Szkoła Jazdy” nr 5/2010 (53)

W majowym numerze:
Co zmieniło się po wejściu w życie nowelizacji do ustawy o transporcie drogowym i rozporządzenia w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy.
Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców ma 15 lat. Wybitni przedstawiciele warszawskiego stowarzyszenia otrzymali Złote Medale za Wieloletnią Służbę dla Rzeczpospolitej Polskiej przyznane przez Prezydenta RP.
Co ustalono podczas Walnego zebrania Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców. Wybrano nowe władze i omówiono zadania na rozpoczynającą się kadencję.
Zapisy o bezwzględnym zakazie palenia w samochodach ostatecznie nie znalazły się w ustawie.
Motocykle są w modzie i coraz więcej szkół decyduje się na organizację kursów na kategorię A.
Po raz kolejny rozpoczynamy maraton procesowania ustawy o kierujących pojazdami.
OSK zapraszają na szkolenie połączone z wczasami. Czy warto uczyć się jeździć podczas wakacji?
Śląski poseł Henryk Siedlaczek chce, by policja badała trzeźwość kierowców przy każdej kontroli.
799 zł za kurs kategorii B. Taką cenę zaproponował suwalski PKS uczniom szkoły ponadgimnazjalnej i naraził się na zarzut psucia rynku.