„Szkoła Jazdy” nr 6/2010 (54)

Zapoznaj się z zawartością aktualnego numeru miesięcznika ogólnopolskiego „Szkoła Jazdy” nr 6/2010 (54)

W czerwcowym numerze:
O szkoleniu, które dla właścicieli OSK zorganizowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL.
Problematyka i przyszłość transportu drogowego w Polsce w świetle nowych przepisów unijnych – to hasło konferencji po raz drugi zorganizowano w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.
O przyszłości szkoleń e-learningowych rozmawiamy z Patrickiem Philipem, szefem IRU Training z siedzibą w Genewie.
Ronda kompaktowe i turbinowe omawia Marek Wierzchowski.
Przedstawiamy historię, plany i sukcesy Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie.
Ustawa o kierujących: Kolejne zgłaszane propozycje wzbudzają kontrowersje wśród szkoleniowców.
Klub Inżynierii Ruchu zabrał głos w dyskusji na temat odliczników czasu na sygnalizatorach. Zdaniem inżynierów zastosowanie wyświetlaczy nie poprawia bezpieczeństwa na skrzyżowaniach.
Kolejne kwestie związane z kwalifikacją wstępną po nowemu. Tym razem
Rozwiewamy wątpliwości dotyczące prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców. Konkretnie chodzi o kwestię ponownej rejestracji działalności i związaną z tym biurokrację.
O historii pewnej kontroli, czyli co wolno inspektorom podczas kontrolowania ośrodka szkoleniowego
Oprócz tego tradycyjnie: felieton Janusza Ujmy, porady Hanny Listek, psychologa transportu, prawne problemy omawia Leszek Grzeczka oraz pytania od czytelników.