Szkoła Jazdy nr 1/2011 (61)

Zapoznaj się z zawartością aktualnego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 1/2011 (61)

W styczniowym numerze:
Przegrana batalia o ustawę. Senatorowie nie skorzystali z okazji i nie poprawili niekorzystnych dla OSK zapisów w ustawie o kierujących. Odrzucili poprawki dotyczące możliwości zdawania egzaminu na samochodach należących do ośrodków szkolenia kierowców oraz możliwości szkolenia metodą e-learningu przez wszystkie OSK.
Mimo kryzysu liczba szkół jazdy w Polsce stale wzrasta. Zaskakujące dane Instytutu Transportu Samochodowego wskazują, że przez ostatni rok ich liczba wzrosła o prawie 7 proc. Chętnych na otwieranie nowych ośrodków nie odstrasza nawet fakt, że w tym samym czasie liczba wydanych praw jazdy spadła o niemal 20 proc.
Ukończenie prac nad ustawą o kierujących, drastyczny spadek liczby kursantów i pogłębiający się niż demograficzny, a może decyzja o wprowadzeniu VAT -u na szkolenie kierowców – jakie wydarzenia i zjawiska skupiły największą uwagę branżowców w minionym roku? O opinię poprosiliśmy osoby na co dzień związane ze szkoleniem kierowców.
Nowe Prawo o ruchu drogowym już obowiązuje. Nowe przepisy zakładają, że będzie można jeździć szybciej. Maksymalna dozwolona prędkość na autostradzie będzie mogła wynosić 140 km/h, natomiast po drodze ekspresowej popędzimy 120 km/h.
Po wyborach. Plakaty wyborcze zasłaniały znaki drogowe. – Kursanci nie widzą znaków i są rozpraszani przez kolorowe plansze z kandydatami do wyborów – skarży się instruktor ze Stargardu Szczecińskiego.
Nagrody dla najlepszych instruktorów rozdane. Już po raz drugi zarząd OIGOSK z siedzibą w Koszalinie zorganizował uroczystość wręczenia wyróżnień najlepszym instruktorom.
Volkswagen Passat. Na polski rynek wjechała siódma generacja passata. Czy oby na pewno?
Instruktorzy w pokoju nauczycielskim. Rozmowa z Jerzym Marksem, prezesem Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Szkół Kierowców „Nauka Jazdy” z siedzibą w Toruniu.
XV-lecie szkoleniowców z Piotrkowa. Kolejne święto branży szkoleniowej. Tym razem swoje 15. urodziny obchodziło Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców Regionu Piotrowskiego.
Artur Barciś zdradza: egzamin na prawo jazdy zrobiłem podczas próby przedpremierowej – reżyser nawet nie zauważył mojego zniknięcia, a w „Miodowych latach” jeździłem szambiarką, choć nie posiadam uprawnień do prowadzenia samochodów ciężarowych.
Technika jazdy: systemy bezpieczeństwa czynnego – pojęcia ogólne.
Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego artykułu w tym numerze przyjrzymy się tematyce rejestracji pojazdów. Kwestia ta dotyczy większości użytkowników dróg, ponieważ zapewne każdy czynny kierowca rejestrował i pewnie jeszcze będzie rejestrował jakikolwiek pojazd, zwłaszcza pojazd samochodowy.
SUPERDODATEK! Tylko w styczniowym numerze aktualny na dzień 1 stycznia 2011 roku kompletny wykaz aktów wykonawczych do ustawy prawo o ruchu drogowym, który powinien znaleźć się w biblioteczce każdego właściciela OSK.

1 komentarz do “Szkoła Jazdy nr 1/2011 (61)”

1. Pingback: u31 เครดิตฟรี 188