Szkoła Jazdy nr 3/2011 (63)

Zapoznaj się z zawartością aktualnego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 3/2011 (63).

W marcowym numerze:
Z ustawą do posłów marsz! – Jest szansa na zmianę niezgodnej z konstytucją Ustawy o kierujących jeszcze przed jej wejściem w życie. Przygotowany został już projekt zmian niekorzystnych przepisów. Teraz wszystko zależy od determinacji i skuteczności szefów lokalnych stowarzyszeń OSK, którzy zwrócą się o poparcie inicjatywy do posłów w swoich regionach.
Wywiad z Janem Tomaką, posłem Platformy Obywatelskiej i szefem sejmowej podkomisji odpowiedzialnej za kształt Ustawy o kierujących.
Toyota wspiera szkolenia – Pięć tysięcy podręczników na kat. B przekazała współpracującym ośrodkom firma Inter Car Nowak, małopolski diler samochodów marki Toyota.
Dlaczego kursanci wkuwają testy? – Znana jest wszystkim zasada 3×Z – ZAKUĆ, ZALICZYĆ, ZAPOMIEĆ. Adepci sztuki kierowania „zakuwają na blachę” testy, zaliczają egzamin i o przepisach szybko zapominają. Wielu z nich wzrokowo zapamiętuje pytania i odpowiedzi. Wystarczy kilka dni, by perfekcyjnie opanować cały materiał i bez problemu zdać egzamin teoretyczny.
Czy warto się jeszcze organizować? – Kogo dziś winić za niekorzystne dla branży zapisy w Ustawie o kierujących? Wielu szkoleniowców uważa, że głównie wina leży po stronie liderów społecznych organizacji, którzy uczestniczyli w pracach podkomisji. Kogo dziś reprezentują tego typu organizacje i czy bez radykalnych reform mają jeszcze szansę mieć wpływ na kształt tworzonych przepisów?
Nierówna walka z… komputerami – Ogólnopolski Związek Pracowników Transportu Drogowego lobbuje za wykreśleniem e-learningu z metod dopuszczonych w szkoleniu okresowym. – To przekręt i nieuczciwa konkurencja – grzmią właściciele ośrodków szkolenia, które korzystają z tej nowoczesnej metody nauczania.
OSK i WORD na jednym wózku – Jak pies z kotem – czy tak musi wyglądać współpraca WORD-u z właścicielami ośrodków szkolenia kierowców i instruktorami? Otóż nie. Najlepszym przykładem, że nie muszą stać po dwóch stronach barykady, jest Gorzów Wielkopolski.
Super OSK szansą na likwidację fikcji – pisze Adam Próchnicki prezes OT8 OIGOSK.
Prawidłowa pozycja za kierownicą i technika jazdy na zakręcie.
Przerwana kariera instruktorki – Choroba córki przerwała karierę jednej z pierwszych instruktorek nauki jazdy w regionie piotrkowskim. Dziś walka o zdrowie dziecka nie pozwala jej wrócić do zawodu.
Sto tysięcy mniej
Dokładnie o 96 520 mniej dokumentów praw jazdy wydano w 2010 roku w porównaniu z rokiem poprzednim. Analiza demograficzna pozwala jednak mieć nadzieję na poprawę.
Koniec wojny o światła? – Toczący się w kuluarach spór między zwolennikami jazdy z włączonymi światłami mijania (lub do jazdy dziennej) przez całą dobę, a ich przeciwnikami wydaje się być rozstrzygnięty.
OSK RAZEM! Wokół pięciu postulatów Spontaniczny apel jednego z właścicieli OSK, by nie zmieniać samochodów szkoleniowych w ślad za stołecznym WORD-em, okazał się strzałem w dziesiątkę. W internecie zawiązała się wirtualna koalicja licząca kilkadziesiąt osób.

2 komentarze do “Szkoła Jazdy nr 3/2011 (63)”

1. Pingback: where to buy fly agaric in england

2. Pingback: วิธีการแทง หวยหุ้น ฮั่งเส็ง