Szkoła Jazdy nr 12/2011 (72)

Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 12/2011 (72):

W grudniowym numerze:

Skarbówka prześwietla. Dopłaty w milionach
Właściciele OSK oszukują kursantów i państwo. 98 proc. szkół nauki jazdy zaniża ceny, bezkarnie, że w dokumentach wykazywali kursy za 250 zł! – wynika z kontroli. Teraz oszuści skarbowi muszą zapłacić ponad 5 mln zł.
Fiskus uratuje branżę?
Pętla wokół OSK zaciska się – skarbówka sprawdza każdą złotówkę. Urzędnicy nie ukrywają, że trafili na żyłę złota. Dopłaty i kary liczone są w milionach. Paradoksalnie – kontrole skarbowe mogą uratować rynek szkolenia kierowców.
Ośrodki utoną w papierach
Od lutego kierownik OSK w urzędzie będzie codziennie. Wszystko przez wymóg rozpisywania z góry każdej godziny kursu. – To kompletny idiotyzm – protestują szkoleniowcy.
Informatyzacja w OSK
To jeden z tematów, które cieszyły się największym zainteresowaniem podczas VII ogólnopolskiej konferencji, którą dla ośrodków szkolenia zorganizowało stowarzyszenie KIEROWCA.PL.
Włocławek: WORD walczy z radnymi
O zaległościach finansowych WORD-u przekonani są radni SLD sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Stanisław Pawlak i Jan Wadoń. Dyrektor WORD-u zaprzecza i kieruje sprawę do sądu.
Rozporządzenia dla kierujących
Sprawdzamy, co powstaje w ministerialnych gabinetach i czy i jakie są szanse na to, by akty wykonawcze pojawiły się na czas.
Narzędzia wspomagające bezpieczeństwo
Narzędzia wspomagające działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu na polskich drogach to jeden ze sposobów skutecznego wpływania na zachowania kierowców. Niestety, szeroko zakrojone kampanie społeczne okazują się narzędziem niewystarczającym.
Luka w prawie. Po śmierci właściciela OSK kurs od nowa
Ponad sto osób musi powtórzyć od nowa kurs na prawo jazdy i jeszcze raz zapłacić, bo w wypadku motocyklowym zginął właściciel OSK, w którym się szkolili. Urzędnicy z łódzkiego magistratu nie mieli podstaw, by wyrazić zgodę na dokończenie kursu w innej szkole.
Osą na Gubałówkę
Skuterem można śmiało jeździć po górach, a ford focus może uratować życie – o tym wszystkim opowiada nam dziennikarz motoryzacyjny Jerzy Iwaszkiewicz.
Co o nowych pytaniach myślą instruktorzy?
Większość uważa, że klipy wideo będą lepsze niż tradycyjne pytania, ale kursanci mogą mieć większe problemy z uzyskaniem pozytywnego wyniku na egzaminie teoretycznym.
Środki psychoaktywne
Dobra zabawa, dyskoteka, alkohol, grupka znajomych. Ten, kto nie pije, ten prowadzi – tak ustalili. Ale dlaczego niepijący kierowca ma bawić się gorzej? Zamiast alkoholu bierze narkotyki. Hipotetyczna historia? – nie sądzę.
Rozporządzeniowy psikus
Codziennie rano powtarzam sobie, że mogę spodziewać się prawie wszystkiego. Próbuję nie dać się zaskoczyć kursantom, klientom, konkurencji…
B1 tylko na quady?
Zamieszanie wokół kategorii B1. Miała dać młodym kierowcom możliwość prowadzenia niewielkich samochodów i zdobycia bezcennego doświadczenia, a może okazać się bezużyteczna.
Górnoślązacy zawiązali stowarzyszenie
O idei powołania Górnośląskiego Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia rozmawiamy z jego prezesem Piotrem Drapą.
Pojazdy nienormatywne – nowe zasady
Środowisko przewoźników od wielu lat zgłaszało potrzebę dokonania zmian w przepisach, mających na celu urealnienie wykonywania niektórych rodzajów przewozów.
Na dwoje urzędnik wróżył
… czyli swoboda w stosowaniu prawa w sprawie badań technicznych przyczep lekkich marki SAM (pojazdu zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej).
Idzie nowe…
Zobacz, co zmieni się w prawie w najbliższym czasie i czym w pierwszej kolejności będą musieli zająć się nowo wybrani posłowie.
oraz
KRZYŻÓWKA Z NAGRODAMI
Dla naszych czytelników specjalnie przygotowaliśmy świąteczną krzyżówkę z nagrodami, m.in. książkę Kuby Bielaka „Jazda polska” oraz komplety upominków miesięcznika „Szkoła Jazdy”.

2 komentarze do “Szkoła Jazdy nr 12/2011 (72)”

  1. Pingback: kaspa asic miner

  2. Pingback: modesta

Dodaj komentarz