Szkoła Jazdy nr 11/2012 (83)

Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 11/2012 (83).

Nowe egzaminy na prawo jazdy 2013
Specjalny raport, a w nim: eksluzywne wywiady z przedstawicielami ITS i PWPW, teksty o przepychance słownej „Dziennika Gazety Prawnej” oraz dyrektorów WORD-ów, ogłoszeniu ofertowym na wdrożenie systemu informatycznego.
Nadchodzi rewolucja. Auta OSK na egzaminie
Czy Zielona Góra będzie pierwszym miastem, gdzie kandydaci na kierowców skorzystają podczas egzaminu państowego z aut należących do ośrodków szkolenia? Taką możliwość dopuszcza dyrektor tamtejszego WORD-u Rafał Gajewski.
Czy szkolenie jest dziełem?
Na takie pytanie czytelnika „Szkoły Jazdy” odpowiada Radosław Biernat, specjalista ds. prawnych.
Nadciąga rewolucja w szkoleniu i egzaminowaniu motocyklistów!
O zmianach, które niesie ze sobą ustawa o kierujących pojazdami piszą Dariusz Gil i Wojciech Szemetyłło.
Szkoleniowcy spotkali się w Zegrzu
Relacja z IX Ogólnopolskiej Konferencji Stowarzyszenia KIEROWCA.PL.
Czas na pierwszą pomoc?
Parlamentarny zespół do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego chce, żeby na państwowym egzaminie na prawo jazdy sprawdzane były praktyczne umiejętności z prowadzenia resuscytacji czy reanimacji.
Rząd poparł projekt Gowina
Rada Ministrów zatwierdziła projekt ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, który zakłada uwolnienie 50 profesji, w tym zawodów instruktora nauki jazdy i egzaminatora.
Miejsce parkingowe dla ciężarnej. Będzie oficjalny znak?
Akcję zbierania podpisów poparcia prowadzi WORD w Rzeszowie.
Ponadto wiele innych ciekawych tematów, tradycyjnie stałe rubryki (m.in Tomasz Kuchar w „Jeździe z gwiazdą”), felieton Janusza Ujmy.