Szkoła Jazdy nr 05/2013 (89)

Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 05/2013 (89).

Systemy teleinformatyczne. Postęp czy podstęp?
Wszyscy jesteśmy świadomi rozwoju techniki teleinformacyjnej, coraz częściej korzystamy z jej dobrodziejstw. Doświadczać tej wygody powinny także wszystkie podmioty biorące udział w procesie uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami. Czy tak jest w rzeczywistości?
Posłowie za ustawą
Sejm przyjął ustawę umożliwiającą zdawanie egzaminu w miastach prezydenckich nieposiadających praw powiatu.
Internetowa samopomoc
Zdezorientowani kandydaci na kierowców, bojąc się nowego egzaminu teoretycznego, szukają wskazówek w internecie.
Kolejne WORD-y przechodzą do PWPW
Topnieje liczba ośrodków, które pracują na systemie informatycznym ITS/Sygnity.
Od września egzamin na samochodach OSK
Już od września w Zielonej Górze będzie można podstawić na egzamin kat. B auto ośrodka szkolenia kierowców.
Sejm przyjął deregulację
W kwietniu posłowie zagłosowali za ustawą łagodzącą dostęp do niektórych zawodów, m.in. instruktora nauki jazdy i egzaminatora. Muszą ją jeszcze przyjąć senatorowie.
Kolejny cios w ustawę
Tym razem na temat ustawy o kierujacych pojazdami bardzo krytycznie wypowiedział się rzecznik praw obywatelskich, prof. Irena Lipowicz. List z opinią trafił na biurko ministra Sławomira Nowaka.
Gdy użyteczni idioci palą głupa…
Przedstawiamy kolejny felieton Eugeniusza Kubisia, który w sposób nad wyraz odważny komentuje sprawy społecznie ważne dla całego środowiska szkoleniowego.
Kontrola CBA powodem dymisji dyrektora?
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie ma nowego szefa. W pierwszej połowie kwietnia został nim Michał Wilk.
Szkoleniowcy przeciwko jazdom próbnym w WORD-zie
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu umożliwił niedawno odbywanie jazdy próbnej przed egzaminem na kat. B i B+E. Dyrekcja podkreśla, że celem oferty jest ograniczenie stresu egzaminacyjnego. – WORD przekroczył swoje kompetencje – protestują szkoleniowcy.
Teoria do starostw?
Przeniesienie państwowego egzaminu teoretycznego do siedzib starostw powiatowych – to pomysł, który został zaprezentowany w zapytaniu poselskim, które do ministra Sławomira Nowaka wystosował poseł Adam Szejnfeld.
Egzamin bez tłumacza języka migowego
Środowiska skupiające osoby niesłyszące i niedosłyszące dopiero po zmianie przepisów o egzaminowaniu kierowców zwróciły uwagę na nieobecność na egzaminie na prawo jazdy tłumacza języka migowego. Zgodnie z inną ustawą, urzędy mają obowiązek zatrudniać takiego specjalistę. WORD jednak to nie urząd.
Pan Józek za kierownicą
„Ja wiedziałem, że tak będzie” – refren tej piosenki własnego autorstwa musiał zaśpiewać pewnego razu Grzegorz Halama, aby wyciągnięto jego samochód z zaspy.
Instruktor w pasach czy bez?
Tak być nie może! Jak długo jeszcze instruktorzy nauki jazdy w Polsce będą szkolić bez zapiętych pasów bezpieczeństwa?
Jak szkolić na motocyklu?
Do szkół nauki jazdy zgłaszają się osoby, które w ubiegłym roku nie zdążyły przystąpić do egzaminu państwowego i chcą poznać nowe zasady. Niestety, wielu instruktorów przygotowujących do jazdy na motocyklu nie ma wystarczająco dużo wiedzy i umiejętności, aby uczyć prawidłowej techniki jazdy motocyklem.
Pocztówka z Vancouver od Wojciecha Szemetyłły
System szkolenia i egzaminowania w Kanadzie diametralnie różni się od naszego. Czy jest lepszy?
Oprócz tego znajdziecie tradycyjnie wiele przydatnych informacji z życia branży szkolenia kierowców.

2 komentarze do “Szkoła Jazdy nr 05/2013 (89)”

1. Pingback: https://www.dallasnews.com/marketplace/2023/09/29/phenq-reviews-legit-diet-pills-or-fat-burner-scam/

2. Pingback: Spotify