Spotkanie przy Okrągłym Stole na rzecz powołania Samorządu Zawodowego

Wczoraj- 19 stycznia,  w siedzibie Toru Modlin odbyło się Spotkanie Przy Okrągłym StoleWysoka jakość szkolenia kandydatów na kierowców – wspólny cel statutowy organizacji branżowych”.

• W podsumowaniu spotkania wskazano na konieczność kontynuacji dyskusji przy okrągłym stole na rzecz konkretnych założeń samorządu zawodowego.
  • Organizatorzy podkreślają, że to pierwsze spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele tak szerokiego środowiska: egzaminatorzy i instruktorzy, fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jego uczestników, przedsiębiorcy, pracownicy administracji.

Integracja środowiska organizacji pozarządowych ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Inicjatywa samorządowa środowiska szkolenia i egzaminowania jest uzasadniona w związku z tym, że kompetencje społeczne kierowców w dużej mierze zależą od instruktorów i egzaminatorów. (Poseł Mirosław Suchoń)

Podczas spotkania przedstawiciele zaproszonych organizacji (alfabetyczna lista poniżej) szczegółowo dyskutowali na temat zagadnień związanych  z tematem konferencji.

• Mówiono o konieczności i szczegółach powołania   samorządu zawodowego- a przede wszystkim niezbędnym wsparciu całego środowiska dla poparcia idei utworzenia samorządu.
  • Dyskutowano także na temat kompetencji egzaminatorów i instruktorów, o prawach klienta.
  • Podkreślona została konieczność zapewnienia pełnej przejrzystości działań.

W spotkaniu wzięli udział reprezentaci: Fundacji PL; Fundacji SOS Odpowiedzialne Szkoły Jazdy; Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD; Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów; Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej OSK; Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kierowca.pl; Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Uczestników Ruchu Drogowego Świadomy-Bezpieczny; Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców; Polskiej Izby Gospodarczej OSK; Polskiego Klastra Edukacyjnego; Polskiego Stowarzyszenia Instruktorów Techniki Jazdy; Pomorskiego Stowarzyszenia Instruktorów Nauki Jazdy; Społecznego Stowarzyszenia Szkolenia Kierowców w Białymstoku; Stowarzyszenia OSK AUTOS w Łodzi; Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPiNKa; Stowarzyszenia Psychologów Transportu w Polsce.

źródło: m.in. l-instruktor.pl

4 komentarze do “Spotkanie przy Okrągłym Stole na rzecz powołania Samorządu Zawodowego”

1. Ciekawe co Wam naobiecywał Pan Poseł Suchoń przed wyborami? Macie ideę powstania „Samorządu”, ale i tak zdecydowana większość OSK tego projektu nie popiera. Nikt się nie nabierze na te puste hasła: o prestiżu, o reputacji, o entuzjazmie i potrzebie zmian, o rozregulowanym prawie… bla bla bla.. widać tylko brak konkretnych założeń! Młodzi instruktorzy i właściciele szkół jazdy nie nabiorą się na taki PRL-owski bełkot. A nazwa „okrągły stół” nie kojarzy się raczej pozytywnie w dzisiejszych czasach. Amen.

2. Berlinczyk – zrób kurs kwalifikacyjny na egzaminatora i od razu zmienidz zdanie nt.placu.
    Monika – przytocz badanie, ktore potwierdzają Twoje twierdzenie o wiekszości „niepopierajacych” i zanim ocenisz to sprawdź ile lat i jakie doświadczenie mają ludze, którzy tworzą trzon pomysłu.

Najpierw trzeba poznać a potem oceniać. Typowe januszowe Polaczki