Fotoradar, który w 2018 roku zrobił najwięcej zdjęć już nie działa.

Najskuteczniejszy fotoradar w Polsce to ten z Gliwic. Został uszkodzony przez wandali. fot. GITD

Drugi najpopularniejszy fotoradar znajduje się w Warszawie na ulicy Spacerowej – zrobił 22 tys. zdjęć. Trzecie miejsce zajął fotoradar w miejscowości Kamieńsk z liczbą 13,8 tys. zdjęć.

Fotoradar umiejscowiony na zjeździe z autostrady A1 prowadzącym na autostradę A4 w Gliwicach zrobił w 2018 roku 26,5 tys. zdjęć.

W miejscu w którym postawiony jest fotoradar widnieje ograniczenie prędkości do 50km/h. Niestety sam znak ograniczenia prędkości nie spełniał swojej roli. Kierowcy nie zwalniali powodując przy tym wiele niebezpiecznych sytuacji. Po wielu wnioskach jakie napływały do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym od policji oraz GDDKiA postanowiono na węźle drogowym Gliwice ,,Sośnica” zainstalować urządzenie rejestrujące wykroczenia piratów drogowych.

Nieznani sprawcy, których szuka Policja uszkodzili w fotoradarze:

• ściany obudowy,
  • szybę wizjera kamery i lampy błyskowej,
  • głowicę

Urządzenie będzie nieczynne do kilku tygodni. Szkody wandalizmu sięgają kilkunastu tysięcy złotych. Zostaną pokryte przez firmę ubezpieczeniową.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.

2 komentarze do “Fotoradar, który w 2018 roku zrobił najwięcej zdjęć już nie działa.”