„Dobrze Cię widzieć”- kamizelki odblaskowe dla 3 milionów dzieci

Celem wielkiej kampanii społecznej, która wystartowała 15 października jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drodze. W ramach akcji 3 miliony uczniów otrzyma w najbliższych tygodniach kamizelki odblaskowe.

Ponadto każdy uczeń dostanie plan lekcji z   „7 odblaskowymi radami drogowymi”, to podręczny przewodnik bezpiecznego zachowania się na drodze.  Do wszystkich szkół trafią też konspekty lekcji na temat bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Ambasadorem medialnym przedsięwzięcia jest Cezary Pazura.

Kampania ma na celu

• poszerzyć wśród dzieci świadomość zagrożeń w ruchu drogowym
  • realnie przeciwdziałać wypadkom, w których ofiarami są dzieci,
  • wykształcić nawyki bezpiecznego zachowywania się na drodze.

Przygotowane dla dzieci kamizelki uszyte zostały w kilku rozmiarach. Mają być estetyczne i wygodne, a ich powierzchnia-   nieporównywalnie większa w stosunku do tradycyjnych odblasków, umożliwi dostrzeżenie dziecka na drodze w warunkach złej widoczności.

Dane dotyczące liczby poszkodowanych dzieci w wypadkach drogowych są zatrważające. W 2017 roku w Polsce, w 2822 wypadkach drogowych z udziałem dzieci do 14 lat, zginęło 56 dzieci, a 3116 zostało rannych.

1 komentarz do “„Dobrze Cię widzieć”- kamizelki odblaskowe dla 3 milionów dzieci”

1. Pingback: บอลยูโร 2024