31 sierpnia, 2017

plac manewrowy

Głupota czy lobbing?

Mój kolega prowadzi ośrodek szkolenia kierowców. Znajduje się on w pewnym miasteczku. Na swoim podwórku wyrysował łuk. Czy oznacza to, że jest w elicie najlepszych polskich szkół jazdy? Czy dostanie medal będący nagrodą za propagowanie bezpieczeństwa?

Paula Tumala

Pierwsza po Hołowczycu

– Jeśli miałabym nieograniczony budżet na wymarzone auto, takie, które spełnia wszystkie moje oczekiwania, nie potrafiłabym się zdecydować. Podobają mi się duże auta, np. potężne SUV-y, typu porsche cayenne, ML czy też GL, ale lubię też typowo sportowe samochody. Mam tu na myśli choćby mercedesa SLS, porsche 911, ferrari italia czy mclarena – mówi w rozmowie ze „Szkołą Jazdy” znana polska fotomodelka Paula Tumala.

kobieta pracują przy laptopie

Jeden krok do przodu, kolejny do tyłu

W projekcie nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, do którego dotarła „Szkoła Jazdy”, zniesiona została możliwość zwolnienia kursanta z obowiązkowych zajęć z teorii w OSK. Problem w tym, że trudno znaleźć jakieś racjonalne przesłanki skłaniające do podjęcia właśnie takiej decyzji.

znak zapytania

Do łask wracają tablica i kreda

Projekt zmian w ustawie o kierujących pojazdami niesie nie tylko nowe wymagania dla OSK. Pojawiają się w nim również zapisy dosłownie cofające o kilka lat całą branżę szkoleniową. Chodzi o planowane uchylenie art. 23 ust. 3 ustawy.

pieniądze

Pieniądze, egzaminy, marihuana i… broń

Gdańscy policjanci przy współpracy z tamtejszą prokuraturą okręgową rozbili grupę przestępczą, której członkowie w zamian za pieniądze ułatwiali zdanie egzaminu na prawo jazdy w PORD-zie. W sprawę zamieszani są m.in. egzaminator i instruktorzy. Ponadto w mieszkaniu jednej z zatrzymanych osób policjanci znaleźli plantację marihuany, broń oraz amunicję.

Nadchodzi era inteligentnych opon

Dużo czasu poświęcamy ostatnio dyskusji o nadciągających zmianach, które zrewolucjonizują świat motoryzacji. Przewijają się tematy dotyczące pojazdów autonomicznych, energii elektrycznej, wykorzystania wodoru jako paliwa. Rzadko kiedy natomiast poruszany jest temat opon. Czy ten niepozorny, ale jakże istotny element samochodu będzie dalej ewoluował? Jak najbardziej!

rozbita szyba w samochodzie

Rząd obiecuje i realizuje

Co należy zrobić, żeby poprawić stan bezpieczeństwa na polskich drogach? Odpowiedzi będzie pewnie tyle, ilu odpowiadających. Ja od dawna uważam, że najważniejsze jest przestrzeganie prawa. A doprowadzimy do tego wtedy, gdy kara za jego naruszenie będzie nieuchronna.