12 lipca, 2017

telefon komórkowy

Nagrywasz? Możesz zostać ukarany!

Coraz częściej w sieci można natknąć się na zdjęcia i filmy dokumentujące drogowe wykroczenia. Okazuje się, że konsekwencji prawnych może obawiać się osoba… publikująca tego typu materiały.

nauka jazdy

Model biznesowy

Czym zazwyczaj kieruje się kursant przy wyborze szkoły jazdy? Mamy XXI wiek, więc wydawać by się mogło, że jest bardzo wymagający i skrupulatnie przystępuje do poszukiwań wymarzonego ośrodka. Ale jest inaczej. Ważne jest to, żeby było tanio i blisko. Ale na szczęście są od tej reguły wyjątki.

podwójna linia ciągła

Podwójna czy pojedyncza?

Elżbieta Stępień, posłanka Nowoczesnej, złożyła interpelację w sprawie poziomego znaku P-4, czyli „podwójnej ciągłej”. W jej ocenie zastąpienie jej linią pojedynczą w kontekście obowiązku odnawiania oznakowania przyniosłoby milionowe oszczędności w skali kraju.

Nie bądź następny!

„Brawura zabrała mi nogę. Pamiętaj, brawura potrafi zabrać życie” – mówi 25-letni Patryk Chmielowiec, bohater spotu będącego częścią kampanii śląskiej drogówki „Nie bądź następny”, której celem jest zwrócenie uwagi na zbyt dużą liczbę wypadków z udziałem motocyklistów i kierujących quadami.

tory kolejowe, nadjeżdżający pociąg

PLK edukuje instruktorów

Prawie pięćset szkół jazdy z pięciu województw otrzymało już dodatkowe materiały szkoleniowe dotyczące bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Dodatkowo kilkuset instruktorów jazdy brało czynny udział w specjalistycznych seminariach. To dotychczasowy efekt akcji zainicjowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Hybrydowa rewolucja omija OSK

„Hybryda” to słowo często pojawiające się w wypowiedziach fanów motoryzacji. Napęd, niegdyś kojarzący się przede wszystkim z koncernem Toyota, obecnie jest coraz chętniej wykorzystywany w samochodach innych producentów. Specjaliści od marketingu wyliczają jego zalety, nie wspominając o wadach. Czy samochody hybrydowe zdominują rynek? Czy stanowią atrakcyjną ofertę dla OSK?

WORD Poznań

Rio w ofensywie

Co budzi emocje właścicieli OSK? Wymiana pojazdów egzaminacyjnych w WORD-ach. W ostatnim czasie przetargi rozstrzygnięto w aż ośmiu ośrodkach. I tylko w jednym przypadku zwycięzcą nie okazał się diler oferujący kię rio.